روند بورس در هفته جاری منفی بود به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص هم وزن به ترتیب بازدهی منفی ۲.۴۵ و ۲.۳۴ درصدی را ثبت کردند.

بازدهی منفی بورس در هفته جاری

به گزارش کارآفرین نیوز، شاخص کل در نیمه دی ماه به یک میلیون و ۳۶۳ هزار واحد رسید. این درحالی است که این شاخص در آخرین روز هفته گذشته در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد قرار داشت.

بررسی روند شاخص کل بورس نشان می دهد که فقط در روزهای یک شنبه و چهارشنبه این شاخص مثبت بوده و در مابقی روزهای هفته روند بورس منفی بوده است.

براین اساس شاخص بورس در این هفته بازدهی منفی ۲.۴۵ درصدی را ثبت کرد.

بورس

شاخص وزن نیز روند نزولی داشت و فقط در روز یک شنبه صعودی بود. درمجموع این شاخص ۸ هزار و ۶۲۸ واحد افت داشت و بازدهی منفی ۲.۳۴ درصد را ثبت کرد.

بررسی شاخص فرابورس نیز نشان می دهد که نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، این شاخص ۴۳۳ ( منفی ۲.۲۹ درصد) واحد افت داشته است.

بورس هفته آینده چگونه خواهد بود؟

بررسی شاخص‌ها نشان می دهد بورس در وضعیتی قرار دارد که اگر تغییری در متغیرها ایجاد نشود و شوک و هیجان منفی نیز به بازار ورود پیدا نکند، اکنون کف قیمتی سهام شرکت‌ها بوده و بسیاری از نمادها در وضعیت ارزندگی قرار دارند.‌

با این حال به نظر می‌ رسد بازار در مجموع مسیر صعودی تا فصل مجامع (۶ ماه آینده) دارد و از طرفی می‌تواند بازده مطلوب به پرتفوهایی که به صورت منطقی چیده شده‌اند را اختصاص دهد؛ تاثیر روانی اقدامات دولت اگر سرمایه‌گذاران آن را به نفع یا به ضرر بازار ارزیابی کنند به شدت بیشتر از اثر واقعی خواهد بود. دلیل این مسئله نیز به ترس و هیجان موجود در بازار برمی‌گردد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =