میزان برق تولیدی نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور و بهره‌وری برق در اسفند سال گذشته نزدیک به ۸۹ میلیون کیلووات ساعت رسید.

برق تولیدی نیروگاه های تجدید پذیر کشور حدود ۸۹ میلیون کیلووات ساعت است

به گزارش کارآفرین نیوز از وزارت نیرو، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران در گزارشی آخرین وضعیت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در اسفندماه ۹۹ را منتشر کرده که نشان‌دهنده صرفه‌جویی ۱۹ میلیون لیتری در مصرف آب است.

این گزارش می‌افزاید: در این مدت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، صرفه‌جویی معادل ۲۵ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در برداشته و توانسته مانع از انتشار ۵۷ هزارتن گاز گلخانه‌ای شود. استفاده از این نوع انرژی‌ مانع از انتشار آلاینده‌های محلی به میزان ۴۰۰ تن شود.

همچنین سهم انواع نیروگاه‌های انرژی‌ تجدیدپذیر در اسفندماه به عدد ۹۲۰ هزار و ۲۶۰ مگاوات برق رسید که در این بین سهم نیروگاه‌های بادی ۳۱۷ مگاوات، خورشیدی ۴۵۲.۷۵ مگاوات، زیست‌توده ۱۰.۵۶ مگاوات، برق‌آبی کوچک ۱۰۵.۶۵ مگاوات و سهم بازیافت تلفات‌ حرارتی ۱۵.۱ مگاوات بوده است.

 آخرین آمار توانیر نشان می‌دهد، انرژی برق تولید شده توسط نیروگاه‌های کشور در سال گذشته با رشد ۵.۱ درصدی نسبت به سال ۹۸، به ۳۴۳ میلیارد کیلووات سـاعت رسـید.از این مقدار انرژی تولید شده، ۳۳۷ میلیارد کیلووات ساعت مربوط به تولید نیروگاه‌های وزارت نیرو و بخش خصوصی و بقیه آن مربوط به صنایع بزرگ است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =