شرکت فناوری آمریکایی اپل پروژه عظیم و عینک هوشمند AR خود که در سال‌های اخیر بر روی آن تحقیقات متعدد انجام داده بود را رونمایی خواهد کرد.

اپل برنامه بلندپروازانه خود را رونمایی می‌کند

به گزارش کارآفرین نیوز، پیش‌بینی‌ها حکایت از این دارد که اپل در نخستین قدم، این عینک مجهز به فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را روی یک هدست نصب کند. به کمک فناوری واقعیت افزوده یا اِی‌آر (AR) می‌توان اطلاعات رایانه‌ای را به کمک لنزهای عینک روی تصاویری از دنیای واقعی دید و به کمک فناوری واقعیت مجازی یا وی‌آر (VR) نیز می‌توان در دنیایی کاملا شبیه سازی شده قرار گرفت.

با اینکه اخباری در این خصوص از اپل منتشر نشده است اما شایعات حکایت از این دارد که اپل هر دو فناوری ذکر شده را روی یک جفت صفحه نمایش ۸K با وضوع بسیار بالا نصب خواهد کرد و برای فعال سازی آنها از فناوری ردیابی چشم بهره خواهد برد.

عینک هوشمند اپل

روی این هدست، دوازده دوربین همچنین دو پردازنده با قدرت محاسباتی مشابه M۱ برای مک نصب شده که نمایی کامل از دنیای واقعی را روی صفحه نمایش عینک ارائه می‌دهد. این هدست و عینکهای آن نیز مانند دیگر پوشیدنی‌های اپل باید به آیفون متصل شوند.

به اعتقاد کارشناسان، اپل همزمان با عرضه این محصول به بازار، وارد همکاری نزدیکی با رسانه بشود تا به کمک آنها محتوایی را تولید کند که کاربران بتوانند آن را به کمک فناوری واقعیت مجازی، روی صفحه عینک‌های هوشمند خود تماشا کنند.

این شرکت همچنین در سال پیش‌رو از نسل جدید تراشه‌های رایانه‌ای و یک آیفون بازطراحی شده نیز رونمایی خواهد کرد؛ تراشه‌ای جدید برای رایانه‌های حرفه‌ای مک و ظاهری جدید برای آیفون ۱۴ که از برنامه های این شرکت در سال جدید میلادی محسوب می شود.

عینک هوشمند اپل

تلاش اپل برای عرضه محصولات جدید مجهز به فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در حالی است که این تکنولوژی‌ها بیش از هر زمانی در حال نفوذ در زندگی است و مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا و از رقبای جدی شرکت اپل نیز میلیاردها دلار در فعالیت‌های آزمایشگاهی متمرکز بر این موضوعات سرمایه‌گذاری کرده است.

با این وجود هنوز هیچ چیزی قطعی نیست بویژه آنکه همه‌گیری ویروس کرونا فعال نگه داشتن نیروی کار را در کارخانه‌ها و صنعت حمل و نقل دشوار کرده است و همین موضوع نیز بر فعالیت غول‌های فناوری سایه انداخته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =