فوربس طبق روال ده سال گذشته، لیست ۳۰ نفر برتر حوزه فناوری‌های مالی و پیش‌بینی‌های سال آینده را منتشر کرد که نام ۴ زن در این فهرست به چشم می‌خورد.

چهار زن قدرتمند دنیای فینتک در سال ۲۰۲۲

سهم زنان در فهرست برترین های فوربس هر ساله در حال افزایش است. در فهرست های تخصصی نیز، بانوان اثرگذار و قدرتمندی در حوزه های مختلف به دنیا معرفی می شوند تا مردم دنیا از قدرت اراده و نبوغ آنان آگاهی یابند.

 اَمبیکا آچاریا

۱. اَمبیکا آچاریا (Ambika Acharya)

۲۷ ساله، بنیانگذار و مدیر فناوری (CTO) شرکت ویو(Weave)، وی مدتی به عنوان مهندس یادگیری ماشینی (ML) در اپل کار می کرد و طراحی قسمت های حریم شخصی سیستم iOS را برعهده داشته است.

ویو؛ یک شرکت زیرساخت فینتکی است که با ارائه سریعتر خدمات فینتکی به کسب و کارهای کوچک، به آنها کمک می کند.

امبیکا به کمک همکارانش در استارتاپ ویو؛ طراحی رابط برنامه نویسی کاربردی (API) را انجام می دهد که شرکت های تجارت الکترونیک را قادر می سازد آمار و اطلاعات تراکنش های مشتریان را در لحظه دریافت کند. این اطلاعات که به صورت لحظه ای به روز رسانی می شود دارای قابلیت اتصال پلتفرم های مختلف به یک رابط برنامه نویسی است.

اَمبیکا آچاریا؛ ۲۷ ساله و فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد به همراه ناداو لیدور با تاسیس ویو در دوران پاندمی در سال ۲۰۲۰، زیر ساخت دیجیتال برای ارتباط سریعتر و آسانتر کسب و کارهای کوچک با موسسات مالی ایجاد کرده است.

به دلیل ارتباط موضوع پایان نامه دوره کارشناسی ارشد امبیکا با هوش مصنوعی، وی تحقیقات گسترده ای نیز در زمینه بیولوژی پردازشی، یادگیری عمیق و بینایی کامپیوتر (Computer vision) که به مبحث هوش مصنوعی برمی گردد انجام می دهد.

سامی تلاتین

۲. سامی تلاتین (Sami Tellatin)

بنیانگذار و مدیر عملیات اجرایی استارتاپ فارم ریز (FarmRaise)، ۲۹ ساله و فارغ التحصیل مهندسی کشاورزی گرایش استفاده از زمین از دانشگاه استنفورد، متخصص در کنترل کیفیت خاک و سیستمهای کشاورزی است.

وی همچنین در نوشتن طرح های توجیهی و پروپوزال های علمی بین المللی برای دریافت بودجه های پژوهشی در زمینه کشاورزی تبحر ویژه ای دارد.

سامی از هر فرصتی برای ارتباط و دوستی بیشتر انسان ها و محیط زیست بهره می گیرد. وی همچنین مدتی در برنامه آموزش و کشاورزی پایدار (SARE) دانشگاه میسوری نیز فعالیت داشته است.

همچنین فارم رِیز با سیستم اتوماسیون خارق العاده خود توانسته تمام مراحل درخواست بودجه و تسهیلات، تکیل فرم های هشت گانه و فرایند ۳ ساعته درخواست بررسی را به ۱۷ دقیقه کاهش دهد. فارم ریز در برنامه ریزی سالانه خود، درآمد خالص یک میلیون دلار را تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی جزو اهداف خود تعریف کرده است.

اِلنا نادولینسکی

۳. اِلنا نادولینسکی (Elena Nadolinski)

۲۹ ساله، هم – بنیانگذار و مدیر اجرایی آیِن فیش (IronFish)، به عنوان زن قدرتمند در عرصه توسعه بلاکچین ها معرفی شده است.

در پی رکود سال ۲۰۰۸ میلادی، بیت کوین رونمایی شد اما 12 سال بعد، در دوران آغاز پاندمی ۲۰۲۰ نیز نادولینسکی از استارتاپ خود با هدف اطمینان بخشی به سرمایه گذاران رونمایی کرد، استاتاپی که وی را به عنوان یک توسعه دهنده بلاکچین به دنیا معرفی کرد.

النا دریافت در دنیایی که تمام پرداخت ها به زودی دیجیتالی خواهد بود، حریم خصوصی و امنیت در رأس دغدغه سرمایه گذاران و صرافی ها قرار دارد. بنابراین با راه اندازی استارتاپ آین فیش، در حال توسعه تکنولوژی است که تمام اطلاعات خصوصی و امنیتی مرتبط با هر نوع رمز ارز را تحت پوشش قرار دهد.

وی همچنین از عرضه عمومی این استارتاپ در سال ۲۰۲۲ خبر داد.

آفِلیا اسنایدر

۴. آفِلیا اسنایدر (Ophelia Snyder)

بنیانگذار و رییس 21Shares، فارغ التحصیل رشته سیستم های زمین از استنفورد

اسنایدر در سال ۲۰۱۸ با هدف تسهیل سرمایه گذاری در بازار کریپتو برای هر فردی، اقدام به تاسیس این استارتاپ کرد. این استارتاپ با ارائه ETP ها (سبدهای رمز ارزی) در ۴ کشور، سهولت سرمایه گذاری را به ارمغان آورده است.

وی پیش از تاسیس این استارتاپ، در پروژه Emmy winning Mission Blue نتفلیکس که در مورد یک بانوی اقیانوس شناس است کار می کرد.

قابلیت های آفلیا باعث شد کتی وود؛ مدیر عامل سرمایه گذاری معروف آرک نیز با سرمایه گذاری کلان در این استارتاپ به جمع هیات مدیره 21Shares بپیوندد. بیت کوین ای تی پی (21Shares Bitcoin ETP) این شرکت در حال حاضر در یکی از بزرگترین صرافی های اروپا معامله می شود و مشتریان هیچگونه نگرانی از بابت مدیریت والِت‌ های خود ندارند. در اکتبر ۲۰۲۱، آفلیا مدارک استارتاپ را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای بررسی ارائه کرد که می توان آن را اولین صندوق قابل معامله بیت کوین (Bitcoin ETF) به شمار آورد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.