مشاغل در گذر زمان تغییر کرده‌اند و این تغییرات دائمی باعث شده که برخی مشاغل از رونق بیفتند و در عوض، برخی دیگر رونق بگیرند، از طرفی ایجاد مشاغل نوظهور بر اساس نیازهای جامعه یکی از موضوعاتی است که علاقمندان زیادی دارد، بالاخص اینکه این مشاغل اغلب پُردرآمد هم هستند.

مشاغل نوظهور و آینده‌دار را بشناسید

به گزارش کارآفرین نیوز؛ نیازهای روز جامعه ایجاب می کند که مشاغل نوظهور پدید آیند و کسانی که به دنبال کسب و کار مناسب هستند و یا می خواهند کسب و کار خود را تغییر دهند باید نسبت به نیازهای بالقوه جامعه حساس و آگاه باشند تا بتوانند با شناخت این نیازها، کسب و کار جدید خود را راه اندازی کرده و به درآمدهای مناسب برسند به طوری که بسیاری از کارآفرینان، کسب و کار خود را با شناخت نیاز جدید جامعه راه انداخته و به موفقیت های بزرگی رسیده اند.

در مسیر کسب و کارهای جدید و مشاغل نوظهور آنچه که مهم است زود رسیدن است و قریب به اتفاق اولین ها، موفق تر از سایرین هستند و کسانی که می توانند پیشتاز راه اندازی مشاغل نوظهور باشند نه تنها به درآمد خوبی می رسند، بلکه خود را در این بازار تثبیت می کنند.

برخی از این مشاغل جذاب، نوظهور و فرصت های کسب و کار را با هم مرور می کنیم تا ببینیم کدام یکی از آنها، آینده دار است و چه کسی زودتر به آنها می رسد.

طراح شخصیت ماشین‌ها

داستان نویسان، فیلمنامه نویسان، کارگردانان و... زمانی که شخصیتی را در داستان خود جای می دهند باید شخصیت آن را هم طراحی نمایند. این طراحی شخصیت ها، منحصر به فرد و جذاب است و باید مهارت لازم برای آن وجود داشته باشد و نکته اصلی آن این است که این شخصیت بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند و در ذهن مخاطب بنشیند.

مشاغل آینده

طراحی و ارائه محصولات آینده نگرانه و ایجاد تناسب لازم از مهمترین مباحث در تولید یک کالای با ارزش مانند ماشین ها (ربات ها) است که ویژگی های آن را نمایش می دهد و به آن اعتبار می بخشد. در آینده ماشین ها یا ربات ها باید دارای شخصیت باشند و این شخصیت مورد پسند مشتریان باشد.

طراح شخصیت ماشین ها باید بتواند شخصیت ربات ها را به گونه ای طراحی کند که ارتباط لازم میان آنها و مشتریان ایجاد شود.

راننده اتومبیل پرنده

در آینده، آسمان جای خیابان ها را خواهد گرفت و مردم برای تردد از ماشین های پرنده استفاده خواهند کرد. این موضوع تا همین چند سال قبل، تنها یک رویا بود اما امروزه با کمک هوش مصنوعی امکان تحقق آن فراهم شده است.

مشاغل آینده

طراحی و ساخت ماشین های پرنده یقینا از پر سودترین تجارت های آینده است و کسانی که توانایی شاغل شدن در این بخش را دارند می توانند جزو پردرآمدترین مشاغل باشند. مهندسان هوافضا و مکانیک یا تلفیقی از آنها، از بهترین تخصص ها برای این کسب و کار است، اگر مهندس هوافضا نیستید لااقل می توانید راننده اتومبیل پرنده شوید. البته ماشین های پرنده با آنچه که در عکس می بینید متفاوت اند!

مدیر ارشد اعتماد

آنچه که امروزه به عنوان برندینگ و مدیر برندینگ شناخته می شود در آینده دستخوش تغییر خواهد شد زیرا شرکت ها مجبور خواهند شد برای جلب اعتماد مشتریان و دیگر شرکت ها، صداقت خود را اثبات نمایند و چهره صادقانه ای از خود به نمایش بگذارند.

مشاغل آینده

ایجاد بدبینی یا سوظن نسبت به یک کسب و کار به معنای از دست دادن سودهای کلان خواهد بود و مدیر ارشد اعتماد وظیفه دارد که مانع چنین اتفاقی شود. شاید با تسامح بتوان مدیر ارشد اعتماد را مدیر روابط عمومی دانست که وظیفه برندینگ کسب و کارها را برعهده دارد.

ویرایشگر ژن انسان

انسان ها رویای از بین بردن بیماری یا کامل بودن یا افزایش طول عمر را دارند و بخش عمده ای از همه آنها به ژنتیک انسان وابسته است.

طی سال های اخیر رشد چشمگیر علم در اصلاح ژن انسان ها باعث شده که دانشمندان به سمت ویرایش یا اصلاح ژنتیکی بروند و استراتژی اصلاح ژن را در پیش بگیرند.

مشاغل آینده

یقینا فناوری ویرایش ژن در آینده رشد فراوانی خواهد داشت و همه انسان ها نیز مشتری آن هستند بالاخص برای فرزندان شان. شما می توانید یک ویرایشگر ژن باشید یا کارمند شرکت ژنومی یا مدیر ارشد اعتماد این شرکت.

خیاط دیجیتالی

در قدیم ترها برای دوخت لباس باید به خیاطی می رفتید تا اندازه شما را بگیرند، اما در آینده فناوری های پیشرفته به کمک خیاطان می آید و اندازه گیری مشتریان نیز تغییر خواهد کرد و با روش های دیجیتالی، اندازه های دقیق تری گرفته می شود و هزینه های کمتری نیز ایجاد می شود. این اتفاق در راستای آنلاین شدن کسب و کارهای امروزی است بطوریکه پیش بینی می شود تا دو سال آینده ارزش این بازار به ۷۳۵ میلیارد دلار برسد.

کارگزار اطلاعات شخصی

ممکن است الان از اینکه اطلاعات شخصی شما توسط گوگل یا فیسبوک به فروش می رسد ناراحت بشوید اما در آینده خود شما این اطلاعات را به شرکت ها خواهید فروخت و بر آنها تسلط دارید بطوریکه یکی از منابع درآمدی شما خواهد بود.

مشاغل آینده

این اتفاق باعث می شود که کارگزار اطلاعات شخصی به عنوان یک شغل ایجاد شود تا رابط میان شما و شرکت های خریدار باشد و مطمئن شود که شما پول خود را بابت فروش اطلاعات شخصی خودتان دریافت خواهید کرد!

متصدی حافظه شخصی

تصور کنید که ویرایشگران ژن انسان باعث طول عمر شوند اما مشکلی که احتمالا باقی خواهد ماند تقویت حافظه انسان است که با افزایش سن افزایش خواهد افتاد.

مشاغل آینده

در اینجا متصدی حافظه شخصی به کار می آید و برای تقویت حافظه انسان با استفاده از تجربیات هر شخص، یک شبیه سازی از این تجربیات را در دنیای مجازی شکل می دهد انگار آن شخص پیر نشده و در جوانی سیر می کند.

مهندس جزر و مد

تاثیر مخرب گرمایش جهانی روزبه روز افزایش می یابد و تغییرات آب و هوایی به عنوان یک تهدید تلقی می شوند به طوری که سطح آب دریاها و رودخانه ها در اثر گرمایش زمین و آب شدن یخ ها بالا می آیند و شهرهای ساحلی را با تهدید مواجه می کنند.

مشاغل آینده

مهندسین یا کارشناسان جزر و مد وظیفه دارند که برای ممانعت از ایجاد فاجعه های زیست محیطی وارد عمل شوند و با بکارگیری دانش مهندسی آب و مهندسی عمران اثرات جزر و مد و افزایش گرمایش زمین را کاهش دهند.

وکیل دیجیتالی

علم هر چه قدر رشد پیدا می کند امکان جعل و سواستفاده از آن نیز بیشتر می شود به طور مثال هوش مصنوعی می تواند باعث شود که هویت شما توسط کلاهبرداران جعل شود و صدا یا تصویر جعلی از شما ساخته شود.

اما قرار نیست که رشد علم، جامعه را ناایمن کند به همین دلیل ایجاد شغل وکیل دیجیتالی برای اثبات هویت واقعی شما ضروری است.

مشاغل آینده

وکیل دیجیتالی یا وکیل هویت مجازی به شما کمک می کند که شناسنامه مجازی شما مورد دستبرد یا سواستفاده واقع نشود و به راحتی بتوانید احراز هویت کنید و ثابت کنید چه کارهایی توسط خود شما انجام شده و چه کارهایی با استفاده از هوش مصنوعی، جعل شده است.

طراح صدا

در کنار طراح شخصیت ماشین (ربات)، طراح صدا نیز از مشاغلی است که در آینده جزو مشاغل جذاب و پردرآمد خواهد بود.

گفتگو با یک ربات که صدایی ربات گونه داشته باشد نمی تواند حس ارتباط با یک انسان را ایجاد نماید به همین دلیل سازندگان ربات ها به دنبال طراحان صدا خواهند رفت تا بتوانند با کمک هوش مصنوعی به مکالمه انسان با ربات، گویش و خصوصیات گفتاری را اضافه نمایند.

مشاغل آینده

بر این اساس، در آینده و با گسترده شدن تولید ربات ها، برای افزایش کیفیت ارتباط انسان با ربات، طراحان صدا وارد عمل خواهند شد و نیاز به آنها افزایش خواهد یافت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.