نیکولاوس پانی‌گیرتزوگلو، تحلیل گر جی‌پی مورگان چیس، در یادداشت تحقیقاتی اخیر خود پیش‌بینی کرد که اتریوم ($ETH) به از دست دادن سلطه خود در بخش دیفای ادامه خواهد داد.

کاهش تسلط اتریوم بر حوزه دیفای

به گزارش کارآفرین نیوز، قرار است اتریوم، به منظور افزایش مقیاس‌پذیری شبکه، به شبکه‌های خُردتر و مستقل تقسیم شود. این فرآیند یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های ارتقای اتریوم ۲.۰ است.

با این حال، از آنجایی که انتظار می‌رود این ارتقاء در سال ۲۰۲۳ آغاز شود، پانی‌گیرتزوگلو معتقد است که تا آن زمان برای اتریوم «خیلی دیر» خواهد بود تا بتواند به بقیه بازار برسد.

اتریوم

سهم اتریوم از بازار مالی غیرمتمرکز طی سال گذشته به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. طبق داده‌های دیفای‌لاما، تسلط اتریوم در ژانویه گذشته بیش از ۹۷ درصد بود، اما به دلیل رشد سریع رقبایی مانند ترا، زنجیره هوشمند بایننس، اولانچ و سولانا، سهم اتریوم از کل ارزش قفل‌شده در پروتکل‌های DeFi اکنون به ۶۳ درصد کاهش یافته است.

سال ۲۰۲۱ برای اتریوم یک سال فوق العاده بود و ارزش این ارز ۳۹۶ درصد افزایش یافت با این حالی تحلیل گر جی‌پی مورگان چیس پیش بینی کرد که دومین ارز دیجیتالی بزرگ دنیا، در سال جدید میلادی با افت قیمت مواجه خواهد شد. وی علت این امر را به رقابت شدید در این شبکه مربوط دانسته است.

قیمت اتریوم در هفت روز اخیر ۱۴.۲۵ درصد افت داشته که دلیل آن اصلاح گسترده بازار ناشی از ضربه مضاعف افزایش نرخ بهره و کاهش هش بیت کوین است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =