استارت‌آپ‌های تناسب اندام با ایده‌های خلاقانه‌ خود یک باشگاه کامل ورزشی را برای انسان شبیه‌سازی می‌کنند، با این وجود استارت‌آپ‌هایی که نوآوری خاصی در این صنعت ایجاد کنند، موفق خواهند بود.

معرفی ایده‌های پول‌ساز کسب و کار

به گزارش کارآفرین نیوز، برخی از افراد تصور می‌کنند، ایده کسب‌وکارهای موفق و پول‌ساز، اجرایی و اشباع شده است، اما باید گفت جوامع، فرهنگ‌ها و نیازهای افراد مدام در حال تغییر است.

برای اینکه یک ایده موفق و پرسود داشته باشید، باید مشتریان و بازار را مورد تحقیق و بررسی قرار دهید.

از طرفی اولین ایده همیشه به معنی موفقیت در کسب‌وکار محسوب نمی‌شود، اما باید این نکته را در نظر گرفت، برای شروع یک کسب‌وکار ابتدا باید ایده آن را به تصویر کشید.

در این سلسله گزارشات برخی از ایده‌های کسب‌وکار معرفی خواهد شد، البته این نکته را باید در نظر گرفت که موفقیت در کسب‌ و کار فقط به داشتن یک ایده خوب مربوط نبوده و دانش، تجربه، شناخت بازار، مدیریت و... در آن تاثیرگذار است.

صنعت تناسب‌اندام

صنعت تناسب‌اندام همواره پُرسود بوده، اما در سال‌های اخیر به‌ واسطه همه‌گیری کرونا و تعطیلی باشگاه‌ها با مشکلات فراوانی مواجه بوده است.

این صنعت که اندازه آن ۱.۵ تریلیون دلار است و همچنان در حال‌ رشد است پس از همه‌گیری کرونا دچار تغییر و تحول شد، در واقع کووید ۱۹ باعث شد سبک ورزش مردم تغییر کند.

استارت اپ تناسب اندام

قرنطینه سبب شد، مشاغل درجه‌بندی شوند و باشگاه‌ها به سبب اینکه از مشاغل اصلی محسوب نمی‌شدند تعطیل شوند. از سوی دیگر تبلیغات گسترده در خصوص ورزش در منزل سبب شد مردم با مزیت‌های ورزش در خانه آشنا شوند.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد به گزارش World Economic Forum در سال‌های اخیر استفاده از اپلیکیشن‌های فیتنس افزایش پیدا کرده به گونه که در سال ۲۰۲۰ میزان دانلود این اپ ها ۴۶ درصد رشد داشته است.

رونق برنامه‌های فیتنس

سایمون اَلگر، کارشناس ارشد داده‌ورزی در شرکت فِری‌لِتیکز، در این باره اظهار داشت که: «از مزایای اصلی این برنامه برای کاربران می‌توان به این موضوع اشاره کرد که دسترسی به برنامه تناسب‌اندام اختصاصی، امکان مدیریت و نظارت بر انجام تمرینات، سیستم تشویقی برای انجام ورزش و همه‌ این موارد با هزینه‌ای پایین برای هر فرد قابل‌دسترس است، و این بدین معناست که افراد بسیار بیشتری نسبت به گذشته می‌توانند جذب این برنامه بشوند.»

البته نکات گفته شده به این معنی نبوده که مخاطب به دنبال راه‌اندازی یک آپ فیتنس به‌ مانند سایر آپ ها باشد.

به بیان دقیق‌تر، یکی از مشکلات آپ‌های فیتنس عدم حضور مربی بوده و به همین دلیل انجام حرکات صحیح قابل تشخیص نمی‌شود. برای حل این مشکل استارت‌آپ فایتر با بهره‌گیری از واقعیت افزوده و هوش مصنوعی، نحوه حرکات و فرم بدن و تغییرات در طول زمان را بررسی کرده و صحیح یا غلط بودن حرکت را به کاربرد اطلاع می‌دهد.

استارت آپ تناسب اندام

ایده‌های کسب‌وکار نیز به‌ مانند استارت‌آپ فایتر است. در واقع فایتر اپ های حوزه تناسب اندام را بررسی و نققطه کور آنان را شناسایی کرد، سپس با بهره‌گیری از آن نقطه کور، ایده خود را عملیاتی کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =