شیبا اینو در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش ارزش فوق العاده‌ای بود، اما این میم کوین در ماه‌های آخر سال با افت وحشتناک قیمت و خروج سرمایه‌گذاران مواجه بود. اما آیا این میم کوین خواهد توانست به روزهای اوج خود بازگردد؟

شیبا در مسیر صعودی یا نزولی؟

به گزارش کارآفرین نیوز، شواهد نشان می دهد که حکمرانی شیبا اینو در ماه‌های اخیر بر بازار میم کوین‌ها و آلت کوین‌ها به پایان خود رسیده و حالا اکثریت دارندگان این ارز دیجیتال در محدود زیان دهی قرار دارند.

داده های پلتفرم تحلیل درون زنجیره ای گلس نود نشان می دهد که ۵۷ درصد از دارندگان SHIB سودی از خرید خود کسب نکرده اند. بررسی افرادی که سودی کسب نکرده اند نشان می دهد که ۵۲ درصد در ضرر و ۵ درصد در محدوده ضرر قرار دارند.

حدود ۴۳ درصد نیز در محدوده سود به سر می برند به بیان دیگر این افراد شیبا را با قیمت پایین تر از قیمت فعلی خریداری کرده اند.

شیبا

ارزش بازار شیبا اینو با افزایش ناگهانی در ابتدای دسامبر (اواسط آذر) و افت شدیدی که از ۲۸ دسامبر (۷ دی) همراه بوده است. کارشناسان اعتقاد دارند کاهش سریع درصد سودآوری شیبا به موج فروش اخیر در بازار مرتبط بوده است. موجی که سبب کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی ارزش بیشتر آلت کوین و کاهش ۱۲ درصدی ارزش بیت کوین گردید.

بر اساس داده های CoinMarketCap صعود ۱۰۰۰ درصدی شیبا سبب شد ارزش بازار این میم کوین به ۵۰ میلیارد دلار برسد، اما نوسانات زیاد در کنار افت قیمتی آن موجب کاهش ارزش بازار شیبا به ۱۷ میلیارد دلار شد.

از سوی دیگر گزارش فین بولد نشان می دهد که ۹ شرکت بزرگ مالی دنیا بخشی از سود خود را به کیف پول‌ رسمی شیبا منتقل کردند تا بسوزانند. فرایند سوزاندن رمزارزها یک حرکت مثبت در جهت افزایش ارزش یک توکن محسوب می‌شود.

اضافه شدن شیبا در صرافی رمزارز آپ‌هولد هم نکته مثبتی دیگری در خصوص این توکن بوده است.

در عین حال، شیبا همچنان به فهرست صرافی‌های جدید اضافه می‌شود. اخیر صرافی رمزارز آپ‌هولد هم اعلام کرده که این ارز دیجیتال را در اواسط ژانویه به فهرست توکن‌های خود اضافه می‌کند.

شیبا

نکته دیگر این بوده که در حال حاضر خرید این میم کوین توسط نهنگ ها و آدرس های بزرگ صورت می گیرد و ترکیب فعلی دارندگان نشان می‌دهد که شیبا عمدتاً توسط سرمایه‌گذاران میان‌مدت و بلندمدت نگهداری می‌شود. تحلیل گران اعتقاد دارند که این نحوه خرید نشانه خوبی برای یک رمزارز در بلند مدت خواهد بود.

در حال حاضر، شیبا با قیمت ۰.۰۰۰۰۲۸۵۸ دلار معامله می‌شود و دقیقا به نقطه‌ای نزدیک شده که در ماه اکتبر، صعود معروف ۱۰۰۰ درصدی خود را از آن آغاز کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =