مدیر کل دفتر همکاری‌های بین الملل گمرک ایران گفت: در نه ماهه نخست سال جاری تجارت ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا از ۴ میلیارد و ۲۱۴ میلیون دلار گذشت.

تجارت ۴.۲ میلیارد دلاری ایران با اتحادیه اوراسیا

به گزارش کارآفرین نیوز، مهندس کاخکی بیان کرد: صادرات کشورمان به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا تا آذر ماه سال جاری بالغ بر ۸۸۲ میلیون و ۹۸۶ هزار دلار شده که ۱۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

صادرات

پنج کشور نخست مقصد کالاهای صادراتی ایرانی

کاخکی افزود: اولین تا پنجمین کشورهای مقصد کالاهای صادراتی کشورمان به ترتیب فدراسیون روسیه با ۴۳۶ میلیون و ۵۴۹ هزار دلار؛ ارمنستان با ۲۳۷ میلیون و ۲۸۰ هزار دلار؛ قزاقستان با ۱۳۳ میلیون و ۷۲۵ هزار دلار، قرقیزستان با ۶۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار و بلاروس با ۱۳ میلیون و ۳۰ هزار دلار شده اند.

کالای صادراتی

پنج کشور نخست مبدا کالاهای وارداتی به ایران

واردات کشورمان از کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیز در این مدت به ۳ میلیارد و ۳۳۱ میلیون و ۷۷۰ هزار دلار رسیده که ۹۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است که کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به ترتیب فدراسیون روسیه با ۳ میلیارد و ۷ میلیون و ۷۰۵ هزار دلار؛ قزاقستان با مبلغ ۲۹۵ میلیون و ۳۳۳ هزار دلار؛ بلاروس با ۲۰ میلیون و ۵۴۴ هزار دلار؛ ارمنستان با مبلغ ۷ میلیون و ۲۵۲ هزار دلار و قرقیزستان با مبلغ ۹۳۳ هزار دلار اولین تا پنجمین مبدا کالاهای وارداتی کشورمان بوده اند.

بر این اساس حجم تجارت خارجی کشورمان (صادرات و واردات ) با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در نه ماهه اول سال جاری به ۴ میلیارد و ۲۱۴ میلیون و ۷۵۶ هزار دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل، در مجموع ۷۴ درصد رشد داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =