داده‌های جمع‌آوری شده توسط شرکت DappRadar حکایت از این دارد که در سال ۲۰۲۱ NFT ها فروش نزدیک به ۲۵ میلیارد دلار را تجربه کرده‌اند.

فروش ۲۵ میلیارد دلاری NFT ها در سال ۲۰۲۱

به گزارش کارآفرین نیوز، شرکت DappRadar که از سال ۲۰۱۸ کار خود را در زمینه ردیابی داده ها آغاز کرد در جدیدترین گزارش خود به میزان فروش توکن های غیرقابل معاوضه اشاره کرد.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده این شرکت، فروش کلی NFTها یا توکن غیرقابل معاوضه در سال ۲۰۲۰ فقط ۹۴.۹ میلیون دلار بود، با این وجود، در سال ۲۰۲۱ فروش آن‌ها با رشد بسیار زیادی همراه بود و به ۲۴.۹ میلیارد دلار رسید.

نکته جالب این بوده که میزان فروش شش ماهه اول سال با شش ماهه دوم سال تغییر فاحشی داشته به گونه ای که در شش ماهه دوم سال ۲۲.۳ میلیارد دلار فروش توکن های غیر قابل معاوضه انجام شد.

NFT

در واقع بیش از ۸۹ درصد فروش این توکن ها در شش ماه اخیر رخ داده است. از سوی دیگر CryptoSlam ( یک پلتفرم تجزیه و تحلیل است) نیز در گزارش خود اعلام کرد، فروش سال ۲۰۲۱ توکن های غیرقابل معاوضه ۱۸.۳ میلیارد دلار بوده است.

NonFungible نیز که یک پلتفروم تجزیه و تحلیل بلاکچین بوده و فقط بلاکچین اتریوم را ردیابی می کند در گزارش خود اعلام کرده است، فروش سال گذشته میلیاردی NFTها برابر با ۱۵.۷ میلیارد دلار بوده است.

تفاوت در سه آمار ذکر شد به دلیل تعداد بلاکچین های بررسی شده است در واقع از آنجایی که NonFungible فقط بلاکچین اتریوم را بررسی می کند مبلغ ذکر شده در آن به مراتب کمتر از دو آمار دیگر است.

نکنه جالب در خصوص میزان فروش توکن های غیر قابل معاوضه این بوده که مبلغ هزینه شده برای NFT ها با مبلغی که توسط بانک جهانی برای خرید واکسن کرونا جمع آوری شده یکسان بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =