سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد: ۲۰۶ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم زعفران به ارزش ۱۰۳ میلیون و ۲۹۹ هزار دلار طی ۹ ماهه نخست امسال به ۵۲ کشور جهان صادر شد.

صادرات ۱۰۳ میلیون دلار زعفران در ۹ ماهه امسال

به گزارش کارآفرین نیوز، سید روح الله لطیفی بیان کرد: زعفران به وزن ۳۴ هزار و ۸۱۰ کیلوگرم و به ارزش ۱۷ میلیون و ۸۶۵ هزار دلار در بسته بندی های کمتر از ۱۰ گرم به ۵۲ کشور جهان صادر شد که به ترتیب، چین با ۱۰ هزار و ۵۸۶ کیلو به ارزش ۵ میلیون و ۴۳۸ هزار دلار، امارات با ۵ هزارو ۳۵۸ کیلو به ارزش دومیلیون و ۷۳۰ هزار دلار و اسپانیا با ۴ هزار و ۸۱۹ کیلوگرم به ارزش دو میلیون و ۴۳۰ هزار دلار مقصد اول تا سوم این محصول بوده است.

زعفران

وی ادامه داد: ۲۰ هزار و ۱۷ کیلوگرم به ارزش ۹ میلیون و ۴۵۵ هزار دلار زعفران با بسته بندی ۱۰ تا ۳۰ گرم به ۲۹ کشور صادر شد که به ترتیب، امارات با ۱۴ هزار و ۲۴۷ کیلو به ارزش ۶ میلیون و ۸۰۱ هزار دلار ، چین با هزار و ۴۳۹ کیلو به ارزش ۷۹۵ هزار و ۵۴۰ دلار و هند با هزار و ۱۸۰ کیلو به ارزش ۳۰۰ هزار و ۶۸۵ دلار مقصد اول تا سوم این محصول بوده است.

لطیفی گفت: ۱۵۱ هزار و ۴۷۳ کیلوگرم به ارزش ۷۵ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۴۹۶ دلار زعفران با بسته بندی بیش از ۳۰ گرم (فله) به ۵۶ کشور صادر شد که در این میان، چین با ۶۹ هزار و ۳۰۲ کیلو به ارزش ۳۷ میلیون و ۳۸۵ هزار دلار و اسپانیا با ۲۹ هزار و ۶۰۰ کیلو به ارزش ۱۳ میلیون و ۴۸ هزار دلار خریدار دوم و امارات با ۲۱ هزار و ۶۰۹ کیلو به ارزش ۱۰ میلیون و ۵۴۴ هزار دلار خریداران اول تا سوم زعفران فله بوده است.

زعفران

سخنگوی گمرک ایران بیان کرد: ۲۸۹ کیلوگرم به ارزش ۳۴۷ هزار و ۵۶۶ دلار پودر زعفران در بسته‌های زیر ۱۰ گرم هم به ۱۴ کشور صادر شده که سوئد با ۱۶۳ کیلو به ارزش ۲۰۳ هزار و ۳۲۱ دلار خریدار اول بوده است.

وی افزود: همچنین ۱۵۸ کیلوگرم به ارزش ۱۵۶ هزار و ۷۹۱ دلار پودر زعفران در بسته‌های ۱۰ تا ۳۰ گرمی به ۱۲ کشور صادر شده است که آلمان با ۴۰ کیلو به ارزش ۵۰ هزار و ۶۲۵ دلار خریدار اول بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.