قیمت هر برگ تسهیلات خرید مسکن برای مجردها و زوجین در حال حاضر به محدوده ۱۳۰ هزار تومان رسیده و مجردهای تهرانی برای دریافت تسهیلات ۲۸۰ میلیونی مسکن و جعاله، باید ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اوراق خریداری کنند.

هزینه ۲۸۰ میلیون وام مسکن مجردهای تهرانی؛ ۳۵.۵ میلیون

به گزارش کارآفرین نیوز، با اینکه هر برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات خرید مسکن برای مجردها و زوجین در مهرماه و آبان ماه به ترتیب به قیمت «۱۰۷ هزار و ۷۰۰ تومان» و «۱۰۸ هزار و ۵۰۰ تومان» معامله می شد، این اوراق اکنون (۲۲ دی ماه) به قیمت ۱۲۷ هزار و ۲۱۲ تومان معامله می شود.

هزینه خرید وام جعاله؛ ۱۰ میلیون تومان

طبق اعلام بانک مسکن، مجردهای ساکن تهران می ‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می ‌شود که با تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده، متقاضیان برای دریافت تسهیلات خرید مسکن باید ۲۰۰ برگه اوراق خریداری کنند که با احتساب تسه ۱۲۷ هزار تومانی، مجموع هزینه خرید اوراق ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می شود و برای دریافت وام جعاله باید ۸۰ برگه اوراق به قیمت ۱۰ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان خریداری کنند.

زوج های تهرانی نیز می ‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند که در مجموع با احتساب تسه ۱۲۷ هزار تومانی نیاز به خرید ۴۸۰ برگه اوراق به قیمت ۶۰ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان دارند.

این در حالی است که طبق اعلام بانک مسکن، سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده که با توجه به اینکه مجردها باید ۱۶۰ و متاهل ‌های این شهرها نیز باید ۳۲۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها با احتساب تسه ۱۲۷ هزار تومانی باید ۲۰ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و متاهل ها باید ۴۰ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان برای خرید اوراق هزینه کنند.

البته، این وام برای مجردهای سایر مناطق شهری به ۱۲۰ و برای زوجین این مناطق نیز به ۲۴۰ میلیون تومان رسیده بنابراین با احتساب تسه ۱۲۷ هزار تومانی، مجردها با پرداخت ۱۵ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و متاهل‌ ها نیز با پرداخت ۳۰ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان می توانند نسبت به اخذ این تسهیلات اقدام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =