مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از امروز ظرف حداکثر دو ماه، انتخابات تشکل های کارگاهی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی تجدید می شود.

انتخابات تشکل های کارگاهی در دو ماه آینده تجدید می شود

به گزارش کارآفرین نیوز از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه، فرزاد یوسفی مقررات تجدید انتخابات تشکل های کارگری و کارفرمایی را تشریح کرد و افزود: با توجه به تداوم شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در سال 1400 و مصوبات اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا، به منظور پیش گیری از بروز هرگونه مشکل، این تشکل ها از امروز به مدت دو ماه فرصت دارند نسبت به تجدید انتخابات تشکل های کارگاهی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام کنند. 

 وی خاطر نشان کرد: با توجه به حضور اعضای تشکل های کارگری کارگاهی در محل کار، لزوم به روز رسانی وضعیت اعتبار مسئولان آنها، به منظور حضور نمایندگان قانونی تشکل های کارگاهی در مجامع عمومی کانون های استانی و به تبع آن تشکل های عالی ذیربط، از امروز ظرف حداکثر دو ماه ، نسبت به تجدید انتخابات تشکل های کارگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام شود.

وی اظهار داشت: چنانچه شرایط شیوع بیماری و محدودیت های ابلاغی مراجع ذیصلاح در هرکدام از استان ها، اجازه برگزاری مجمع به صورت حضوری را نمی دهد؛ از طریق روش های قانونی دیگر اقدام شود. 

یوسفی ادامه داد: برای تأمین مشارکت در این تشکل های کارگاهی، در مجامع عمومی کانون های استانی مربوط، مجامع عمومی تمام کانون های استانی از جمله کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان، کانون انجمن های صنفی کارگران استان و مجمع نماینده کارگران استان با دو ماه تأخیر انجام شود.

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سایر تشکل های کارگری و کارفرمایی در سطح صنف خاص اعم از انجمن های صنفی، کانون های استانی، سراسری یا تشکل های عالی کارگری و کارفرمایی نیز مشمول مهلت تمدید دوماهه هستند، اما چنانچه در این مدت، امکان برگزاری مجامع عمومی به صورت حضوری یا مجازی را دارند؛ می توانند به صورت مجازی یا حضوری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =