قیمت سکه و طلا از ابتدای هفته جاری با کاهش همراه بوده و احتمال می‌رود این روند ادامه‌دار باشد.

حباب سکه صفر می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی ها نشان می دهد که قیمت ها در بازار سکه و طلا از ابتدای هفته جاری با روند کاهشی همراه بود به طوری که در روز شنبه (۱۸ دی ماه) بازار شاهد کاهش قیمت طلا (به نسبت هفته گذشته) بود و سکه امامی با کاهش ۲۶ هزار تومانی به قیمت ۱۲ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان رسید و نیم سکه با ۰.۴۶ درصد کاهش قیمت ۶ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان نرخ گذاری شد.

در این روز، هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲.۱۱ درصدی به نسبت به هفته گذشته با قیمت یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان و هر مثقال طلای ۱۸ عیار با قیمت ۵ میلیون و ۳۶۹ هزار تومان معامله شد.

در ادامه روند کاهشی قیمت، هر قطعه سکه امامی در روز چهارشنبه (۲۲ دی ماه) ۱۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان نرخ گذاری و هر قطعه نیم سکه ۶ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و هر ربع سکه ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد. همچنین، در این روز هر سکه گرمی ۲ میلیون و ۲۵۲ هزار تومان قیمت خورد و هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۵ میلیون و ۲۳۶ هزار تومان نرخ گذاری شد.

قیمت سکه

به اعتقاد برخی از کارشناسان این حوزه، کاهش قیمت سکه و طلا متاثر از نوسانات نرخ ارز و برگزاری دور جدید مذاکرات وین است و انتظار می رود در صورتی که توافقاتی انجام شد، این روند کاهشی ادامه دار باشد و حباب سکه به صفر نزدیک شود.

البته، محمد کشتی آرای نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز به تازگی به این مسئله اشاره و ضمن بیان اینکه حباب سکه کاهش قابل توجهی داشته است، اظهار کرد: از آنجا که شرایط قیمت در بازار سکه و طلا به مذاکرات و نرخ ارز بستگی دارد و این موضوعات همچنان در جریان است، پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه در روزهای آینده ممکن نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =