فیلیپ روزدال، بنیانگذار سکندلایف (Second Life)، دنیای آنلاین مجازی استودیو لیندن لب، به عنوان مشاور استراتژیک برای هدایت این پروژه به سمت متاورس، دوباره به سکندلایف ملحق خواهد شد.

ورود Second Life به دنیای متاورس

به گزارش کارآفرین نیوز، هرچند که فیلیپ روزدال در مورد قابلیت همکاری در تولید محتوا متاورس بدبین است و آن را به عنوان "یک شکست کامل" توصیف می‌کند، اما معتقد است که متاورس مبتنی بر NFT، آینده این صنعت را شکل خواهد داد.

سکندلایف یک بازی اجتماعی آنلاین است که در سال ۲۰۰۳ راه‌اندازی شد، زمانی که مفهوم متاورس هنوز رایج نشده بود.

فیلیپ روزدال

روزدال از زمان ترک سمت خود به عنوان مدیر عامل لیندن لب در سال ۲۰۰۸، در صنعت واقعیت مجازی (VR) نامی برای خود دست و پا کرد. در سال ۲۰۱۳، او شرکت واقعیت مجازی High Fidelity را ایجاد کرد.

Second Life چیست؟

زندگی دوم، (Second Life)، دنیایی مجازی است که اکنون حدود سه میلیون نفر ساکن از سراسر جهان دارد. ساکنان زندگی دوم، آواتار نامیده می شوند.

ساکنان این دنیای مجازی در کنار بسیاری از کارهای روزمره حتی می توانند املاک و مستغلات خرید و فروش کنند. از نظر فنی، همه اینها نه در دنیای واقعی که در دنیای ماورا الطبیعه «زندگی دوم» اتفاق می افتد.

زندگی دوم

فیلیپ روزدال، بنیانگذار این دنیا می گوید: «زندگی دوم یک بازی رایانه ای نیست بلکه جایی است که مردم در آن به ساخت آلات و ادوات می پردازند. ابتدا باورش برای مردم سخت است تا اینکه وارد این دنیا شده و در همان لحظات نخست معتادش می شوند».

در این دنیای سه بعدی ساکنان تازه، امکان طراحی و انتخاب فیزیک ظاهری و لباس را برای خود دارند، حضور در مهمانی ها، رانندگی، پرواز و عکس گرفتن، تولید موسیقی و ... از کارهایی بوده که کاربران قادر به انجام آن هستند.

اما آنچنان که ممکن است تصور شود، زندگی دوم از زندگی واقعی جدا نیست. چندی پیش یک نویسنده دنیای واقعی، کتابی صوتی برای زندگی دوم عرضه کرده که بسیاری از ساکنان زندگی دوم در آن حضور دارند.

مردم می توانند حقوق قانونی چیزهایی که در زندگی دوم تولید کرده اند را در زندگی واقعی برای خود ثبت کنند.

آنها می توانند محصولات تولیدی خود را با پول رایج در Second Life یعنی لیندن دلار بفروشند و با دلار آمریکا در زندگی واقعی تعویض کنند. معاملاتی که در حال حاضر به ۴ میلیون دلار در ماه رشد داشته است.

زندگی دوم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =