تسلا، غول خودروهای الکتریکی، فروش برخی از محصولات خود به‌وسیله دوج‌کوین ($DOGE) را آغاز کرده است.

خرید محصولات تسلا با دوج کوین

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس داده‌های کوین مارکت‌کپ، قیمت این توکن پس از اعلام این خبر بیش از ۱۲ درصد افزایش یافته است.

هرچند تسلا هنوز دوج‌کوین را برای خودروهای الکتریکی قبول نمی‌کند، اما برای مثال، دوچرخه چهارچرخ ۱۹۰۰ دلاری تسلا که برای کودکان طراحی شده است، با دوج قابل خرید است.

تسلا

در ماه دسامبر، مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک، در توئیتی اعلام کرد: «تسلا پذیرش دوج‌کوین را برای فروش برخی از محصولات خود آغاز خواهد کرد و پس از آن باید ببینیم که چطور پیش خواهد رفت.»

با این که مدیرعامل تسلا از پذیرش دوج کوین خبر داده بود اما زمان رسمی برای آن اعلام نکرده بود.

هفته گذشته، یک مهندس نرم افزار متوجه شده بود که تسلا امکان اضافه کردن پرداخت با دوج کوین را به وب‌سایت خود آزمایش می‌کند و حالا مشخص شده بررسی وی دور از واقعیت نبوده است.

البته کاربران به دائمی بودن روند خرید دوج کوین بدبین هستند. در واقع برخورد این شرکت با ارزهای دییجتالی با گذشت زمان تغییر می کند.

تسلا

اوایل ماه می ۲۰۲۱ تسلا از پذیریش بیت کوین برای خرید محصولات خود خبر داده بود با این وجود پس از مدتی به دلیل نگرانی های زیست محیطی از انجام این کار منصرف شد.

برخی اعتقاد دارند مدیرعامل تسلا با بهره گیری از این روش، قیمت ارزهای دیجیتالی مد نظر خود را افزایش داده تا آن را با قیمت بالاتر به فروش برساند.

در حال حاضر دوج کوین نسبت به هفته گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است و باید دید این روند صعودی آیا متوقف می‌شود یا سیر صعودی بیشتری را طی می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =