بانک‌های بزرگ جهانی با چالش درخواست افزایش بی‌سابقه دستمزد و مزایای اقتصاددانان برجسته برای ادامه همکاری در سال ۲۰۲۲ میلادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

چالش دستمزد اقتصاددانان برجسته در بانک‌های بین‌المللی

به گزارش رویترز، بانک ها می گویند استخدام نخبگان اقتصادی کاملا رقابتی شده است و رقابتی چالش برانگیز بین بانک های بین المللی برای استخدام یا ادامه همکاری با نخبگان و خبرگان مالی اقتصادی در گرفته است.

سیتی گروپ (C.N) و جی پی مورگان چِیس (JPM.N) نیز تایید کرده اند که برای ادامه همکاری با برخی نخبگان مالی و اقتصادی باید به طرز چشمگیری، پرداخت ها را افزایش دهند.

با آغاز روند بازیابی اقتصاد برای دوران پساکرونا و تغییر شرایط اقتصاد بین الملل، بانک های جهانی در سال ۲۰۲۲ با مقوله جدیدی به نام افزایش حقوق و مزایای نخبگان اقتصادی روبرو هستند.

سیتی گروپ

مارک میسون؛ مدیر ارشد مالی سرمایه گذاری سیتی گروپ (Citigroup) می گوید: شرایط استخدام ها بسیار رقابتی و پیچیده شده است. مدتی است این موضوع در فرایند استخدام اغلب بانک های جهانی شکل گرفته است و با پیشروی دوران پسا کرونا باز هم ادامه خواهد داشت، گرچه هنوز در مراحل ابتدایی این چالش هستیم.

وی می افزاید: چانه زنی های دستمزدی بانکداران ارشد یا تحلیل گران ارشد اقتصاد جهانی برای ادامه همکاری با بانک های بزرگ جهانی در حال افزایش است.

جرمی بارنوم؛ مدیر مالی (CFO) بانک جی پی مورگان نیز با تایید این مطلب افزود: مذاکرات چالشی برای افزایش دستمزدهای تحلیل گران برجسته اقتصادی با بانک های بین الملل افزایش یافته است.

CFO

بارنوم خاطرنشان کرد: با پیچیدگی های ایجاد شده در بازار کار جهانی ناشی از پاندمی و تورم موجود در میزان دستمزدها، بانک های جهانی ناگزیر برای حفظ کارآمدی تحلیل ها و عملکرد برتر خود، باید تحلیلگران برجسته بین المللی را در استخدام خود نگهدارند و این مقوله اجتناب ناپذیر است.

جِمی دایمِن؛ مدیر عامل جی پی مورگان چیس در تایید سخنان بارنوم می افزاید: اگر بانک های بین المللی بزرگ می خواهند توان رقابت و برتری خود را در این بازار حفظ کنند و از ایجاد حواشی احتراز کنند، ناچار به پذیرش چنین درخواست هایی تن می دهند.

چارلی شارف؛ مدیرعامل ولز فارگو (Wells Fargo) نیز اعلام کرد: استخدام و جلب رضایت بانکداران برجسته برای ادامه همکاری در سال جدید، بسیار پیچیده و طولانی است.

شارف می افزاید: راضی به قطع همکاری با نخبگان اقتصادی نیستیم اما گاهی این اتفاقات، اجتناب ناپذیر است.

وی همچنین تأکید کرد: مقامات ارشد اجرایی این بانک بابت قطع همکاری برخی خبرگان اقتصادی در چند ماه اخیر نگرانی ندارند. تسلط همه جانبه مدیران بانک نسبت به جریان کناره گیری ها و پیامدهای احتمالی آن، جای هیچ نگرانی باقی نمی گذارد. با خبرگان و افرادی که در کنارمان هستند کار را با قدرت ادامه می دهیم.

Wells Fargo

ولز فارگو از افزایش ۳۰۰ میلیون دلاری در هزینه های مرتبط با دستمزد و مزایای افرادی که در قسمت های مدیریت دارایی و سرمایه گذاری همکاری می کنند در سال ۲۰۲۲ میلادی خبر داده است. گرچه مجموع هزینه های بانک به دلیل کاهش ۷ درصدی تعداد پرسنل، در حدود ۲ درصد کاهش داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =