دکتر رسول خوانساری با حکم مدیرعامل بانک کارآفرین، به عنوان مدیرآموزش و ارزیابی عملکرد بانک کارآفرین منصوب شد.

مدیر آموزش بانک کارآفرین منصوب شد

به گزارش کارآفرین نیوز، در مراسم معارفه مدیر آموزش و ارزیابی عملکرد بانک کارآفرین، دکتر خلیل موفق معاون مدیرعامل در امور توسعه سرمایه انسانی اظهار داشت: مدیریت باید به تولید و خلق فکر، اندیشه و خرد کمک کند و این امر سرمایه گذاری برای سازمان محسوب می شود از طرفی سازمانی موفق است که به موضوع آموزش نگاه بلند مدت، کاربردی و حرفه ای داشته باشد و ما نیز برای این که بانکی پیشرو و موفق باشیم باید به این موضوع توجه خاص کنیم.

معاون مدیر عامل در امور توسعه سرمایه انسانی با بیان اینکه هر روز شاهد تحول در بخش های مختلف هستیم، گفت: برای عقب نماندن از تحولات باید به بحث آموزش کارکنان اهمیت بسزایی داد و همه اجزاء بانک همراستا با تغییر و تحولات در جهت نیل به اهداف بانک قدم های جدی بردارند.

دکتر موفق در ادامه گفت: قطعا ارائه محصولات مختلف در سازمان نشات گرفته از مطالعه و اندیشه ای است که در پشت صحنه آن آموزش فعال بوده است و در نهایت به تعالی و پیشرفت سازمانی منتج می شود.

معاون مدیر عامل در امور توسعه سرمایه انسانی، آموزش را آغازی برای تولید فکر و توسعه آن در سطوح مختلف عنوان کرد و گفت: آموزش مبتنی بر الزاماتی است که موجب می شود سازمان بتواند متناسب با چالش های رقابتی و سازمانی، قابلیت ها و مهارتهایی که جنبه کاربردی دارد و ایجاد ارزش افزوده می کند را فراهم کند.

بانک کارآفرین

وی در ادامه افزود: در کنار تمام اقدامات و آموزش های موثری که در بانک کارآفرین انجام می شود، بهتر است از ظرفیت های همکاران بانک نیز استفاده شده و همکاران بتوانند در عین اینکه یاد می گیرند بتوانند به سایر همکاران خود یاد بدهند و انتقال تجربه کنند.

دکتر موفق با اشاره به سابقه مدیریتی دکتر خوانساری در بانک مرکزی، وی را مدیری توانمند خواند که با شور جوانی اش می تواند برنامه های تدوین شده در بخش مدیریت آموزش و ارزیابی عملکرد را به منصه ظهور و بروز بهتر برساند.

آموزش و ارزیابی عملکرد، دو رویکرد اصلی واحد آموزش و ارزیابی عملکرد بانک کارآفرین

دکتر رسول خوانساری مدیر آموزش و ارزیابی عملکرد با تشکر از اقدامات انجام شده در هر دو بخش آموزش و ارزیابی عملکرد بانک در زمان مدیریت دکتر بمان پور، ابراز امیدواری کرد که بتواند در ادامه مسیر فراهم شده کارهای خوبی انجام دهد.

مدیر آموزش و ارزیابی عملکرد فعالیت های خود را به دوبخش آموزش و ارزیابی عملکرد تقسیم کرد و گفت: در بخش نخست، ضرورت آموزش بر هیچ کس پوشیده نیست مخصوصا در فضای رقابتی بین بانکی کشور؛ بانکی موفق است که بتواند عملکرد بهتری در بخش یادگیری و آموزش داشته باشد.

دکتر خوانساری با تاکید بر این که باید در کنار یادگیری به موضوع یاد دادن هم توجه کرد، افزود: باید بتوانیم در کنار آموزش بتوانیم از آنها برای آموزش دادن به سایر همکاران استفاده کنیم. در کنار این بخش ارزیابی عملکرد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و میزان اثر گذاری آموزش های انجام شده را نشان می دهد.

​    ​بانک کارآفرین

مدیر آموزش و ارزیابی عملکرد ابراز امیدواری کرد که بتواند در بخش آموزش و ارزیابی عملکرد از تجارب دیگر نهادها و سازمان ها استفاده کرد.

دکتر مسلم بمان پور مدیر سابق آموزش و ارزیابی عملکرد نیز در این مراسم، عملکرد مثبت بخش آموزش در دوره مدیریت اش را حاصل همکاری همکاران این مدیریت خواند و آنها را سرمایه های اصلی مدیریت آموزش خواند.

وی با بیان این که زیر ساخت های لازم برای ارائه آموزش های مختلف به همکاران بانک آماده است گفت: در یک سال و ۱۰ ماه گذشته در بخش آموزش تلاش بر این بود که محوریت کارها بر اساس انطباق آنها با استانداردهای بین المللی تنظیم شده و به پیش برود و در این راستا گام برداشتیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =