معاون فناوری‌ سازمان امور مالیاتی کشور از ایجاد «سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو» خبر داد.

سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو ایجاد شد

به گزارش کارآفرین نیوز، هادی خانی با اشاره به راه اندازی «سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو» گفت: این کار در راستای اجرای ماده (۳۰) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ که از تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ لازم الاجرا گردیده، صورت گرفته است و بر این اساس، سازمان امور مالیاتی کشور اقدام به راه اندازی سامانه ای تحت عنوان «سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو» نموده که این خدمت، شرایطی را فراهم می سازد تا انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت بتوانند به صورت الکترونیکی مالیات خود را پیش از مراجعه به مراکز تعویض پلاک یا ثبت انتقال پرداخت کنند.

نقل و انتقال خودرو

وی بیان کرد: سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو هم اکنون به صورت پایلوت در استان سمنان اجرا شده و در سراسر کشور طی هفته‌های آتی به بهره برداری می رسد.

وی افزود، با ایجاد این سامانه پیش از مراجعه به مراکز تعویض پلاک امکان پرداخت الکترونیکی مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق پنجره واحد مالیاتی به نشانی https://my.tax.gov.ir میسر شده است.

خانی گفت: در صورت خودداری نمودن انتقال دهندگان از پرداخت مالیات، در هنگام مراجعه به مراکز تعویض پلاک و یا دفاتر اسناد رسمی، از ارایه خدمات به ایشان و یا انتقال سند جلوگیری می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =