تکنولوژی با سرعت شتابان در حال حرکت است و در آینده نزدیک، مشاغل نوینی منطبق بر پیشرفت تکنولوژی در عرصه‌های مختلف ایجاد خواهد شد و کسانی می‌توانند در این مشاغل موفق‌تر باشند که زودتر آنها را درک کرده و مهارت‌های لازم را بیاموزند.

به آینده سلام کن!

به گزارش کارآفرین نیوز، در قسمت اول از این بخش از مشاغل به برخی موارد مانند طراح شخصیت ماشین ها، راننده اتومبیل پرنده، مدیر ارشد اعتماد، ویرایشگر ژن انسان، خیاط دیجیتالی، کارگزار اطلاعات شخصی، متصدی حافظه شخصی، مهندس جزر و مد، وکیل دیجیتالی و طراح صدا اشاره کردیم و اکنون قسمت دوم از این نوع مشاغل را معرفی می کنیم.

دستیار هوش مصنوعی

دانشمندان به دنبال افزایش نقش هوش مصنوعی در زندگی انسان هستند و یکی از مهم ترین ابعاد زندگی، سلامت انسان هاست. به همین دلیل این موضوع به طور خاص مورد توجه دانشمندان قرار گرفته و سلامت از جمله نخستین مواردی است که قرار است هوش مصنوعی در آن نقش آفرینی کند.

دستیار هوش مصنوعی

شاید دیر نباشد زمانی که با هوش مصنوعی معالجه شوید و این هوش مصنوعی باشد که ضمن شناسایی بیماری ها در انسان ها، به آنها کمک کند تا سلامت خود را بازیابند.

تصور کنید به جای پرستارهای امروزی، ربات هایی مشغول درمان شما شوند که با هوش مصنوعی کار می کنند، البته برای هدایت این ربات ها به دستیارهای هوش مصنوعی نیاز است.

کارآگاه داده

اطلاعات یکی از پایه های قدرت و پیشرفت است و هر شرکتی که اطلاعات بیشتری داشته باشد، بهتر می تواند تصمیم گیری کُند یا مشتریان خود را بشناسد.

کارآگاه داده از آن جمله مشاغلی است که از دیرباز شکل دیگری وجود داشته به طوری که شما می توانید آن را بخش تحقیقات یک شرکت بدانید که در حال جمع آوری اطلاعات لازم برای تصمیم گیری مدیران شرکت است. کارآگاه داده، در آینده نزدیک هم عمیق تر نیازها را بررسی می کند و هم حرفه ای تر.

Data Detective

اما یک موضوع مهم در شغل کارآگاه داده این است که با حجم باورنکردنی از اطلاعات و داده ها روبرو است که باید بتواند با ترکیب، مقایسه و تجزیه و تحلیل این داده ها، اطلاعات دقیق را استخراج و به شرکت ها ارائه نماید و نیاز شرکت ها را نسبت به اطلاعات مورد نیاز تامین کند.

کارشناس لبخند

زندگی انسان بیش از هر چیزی به شادی و لبخند نیاز دارد، چه در گذشته ای دور زندگی کرده باشند و چه در قرن های آینده متولد شوند.

لبخند جزو نیازهای لاینفک زندگی انسان است و کارشناس لبخند به دنبال این است که با مشورت دادن، کاری کند که انسان ها تصمیماتی در مورد کالاها و اشیای اطراف خود بگیرند که با آنها راحت تر هستند و احساس خوشبختی می کنند.

این ضرورت آنجا بیشتر احساس می شود که وسایل و کالاهای تولیدشده روز به روز تنوع بیشتری پیدا می کنند تا جایی که ما را در انتخاب سردرگم می کند.

پیشگوی سایبری

پیشگویی یکی از علاقمندی های انسان بوده و هنوز هم جزو علایق اوست. انسان آرزو دارد با پیشگویی آینده بتواند بر آن چیره شود و زمام امور را به دست بگیرد.

پیشگوی سایبری

اما پیشگویی یا فالگیری همیشه جزئی از آروزها بوده و خواهد بود و هیچ گاه محقق نخواهد شد، ولی درصدی از پیش بینی وقایع مانند پیش بینی وضعیت آب و هوا مقدور خواهد بود.

وظیفه پیشگویان سایبری این است که تهدیدات سایبری را شناخته و حدس بزنند و تاثیرات هر کدام از آنها را نیز بررسی کرده و ارائه نمایند، زیرا دنیای سایبری مملو از تهدید است.

کنترل‌کننده بزرگراه با هوش مصنوعی

تصور کنید در آینده نزدیک، راننده ها یا در حال کتاب خواندن و چای خوردن هستند یا در حال خواب! چون این ماشین خودران است که جاده را طی می کند. با این شرایط، نیازهای بزرگراه ها متفاوت خواهد بود تا امکان کنترل و نظارت با هوش مصنوعی ماشین های خودران وجود داشته باشد. بر این اساس کنترل کننده های بزرگراه از مشاغلی است که ایجاد خواهد شد تا بر کارکرد هوش مصنوعی ماشین ها نظارت داشته باشد و به طور دائم فضای جاده را چک نماید.

کنترل‌کننده بزرگراه با هوش مصنوعی

مدیر طراحی و معماری هوشمند

اگر در آینده در خانه های هوشمند زندگی کنیم که دارای امنیت و آسایش بیشتری هستند و به مرور استانداردهای زندگی را تغییر می دهند، یقینا به طراحان هوشمند هم نیاز خواهیم داشت.

مدیر طراحی یک خانه هوشمند همان کسی است که تکنولوژی های مدرن و سنتی را تلفیق می کند و ضمن آشنایی با معماری و مهندسی، روش هایی برای افزایش ایمنی و امنیت و آسایش در خانه های هوشمند را طراحی می کنند. مدیر طراحی هوشمند قادر خواهد بود بر اساس نیازها و علایق افراد، کار طراحی و معماری مورد نیاز را انجام دهد.

مدیر طراحی و معماری هوشمند

مشاور خرید مجازی

درست است که نیازهای جدید، مشاغل قدیمی را از بین می برد، اما مشاغل جدید نیز می سازد.

با آنلاین شدن خریدها و کاهش خریدهای حضوری، به مرور فروشگاه های سنتی جمع آوری می شوند، اما این موضوع باعث نمی شود که شما چشم بسته به خرید مجازی روی بیاورید لذا به مشاوره های جدی و کارشناسانه نیاز دارید. در این حالت است که یک فروشنده یا مشاور خرید مجازی می تواند به شما راهنمایی های لازم را داشته باشد تا از خرید خود راضی باشید.

مشاور خرید مجازی

البته شاید اگر یک ربات، خرید شما را تحویل بدهد راضی تر شوید، نه؟

هم‌صحبت با سالمندان

با افزایش متوسط سن افراد جامعه و افزایش امید به زندگی در کشورهای مختلف، جمعیت رو به پیری رفته و بر تعداد افراد سالخورده افزوده شده است. این جمعیت سالخورده به غیر از اینکه به رسیدگی نیاز دارند، لازم است که کسی با آنها حرف بزند و همراه آنها باشد.

اگر کسی هستید که مسن ترها را دوست دارید و می توانید با آنها راحت باشید، می توانید شغل هم صحبتی با سالمندان را انتخاب کنید.

مشاور جرایم اینترنتی

همان طور که امروزه استعدادهای برخی جوانان باعث می شود که آنها از این استعدادها در راه خلاف قانون و... استفاده کنند، در آینده نیز همین استعداد جوانان می تواند آنها را بیش از هر زمان به سمت جرایم اینترنتی سوق دهد.

امروزه اگر جوانی دچار بزه و ناهنجاری شود مشاوران تربیتی سعی می کنند با ارائه مشاوره، او و استعدادش را به سمت درست و در خدمت جامعه هدایت نمایند، در آینده نیز چنین خواهد بود و مشاوران جرایم اینترنتی، سعی می کنند که استعدادهای سایبری غیرقابل کنترل جوانان را هدایت نمایند و نقش های دیجیتالی مناسبی را به آنها بدهند و مانع جرایم اینترنتی شوند. در واقع این مشاوران به دنبال جلوگیری از وقوع جرایم اینترنتی خواهند بود.

​​​​هکر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =