با وجود اتمام مهلت ثبت‌نام از متقاضیان وام ودیعه مسکن تا ۳۰ آذرماه، افرادی که برای آنها پیامک ارسال شده تا پایان بهمن ماه فرصت دارند پرونده خود را تکمیل کنند، طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی تاکنون ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

متقاضیان تا پایان بهمن پرونده خود را تکمیل کنند

به گزارش کارآفرین نیوز، همزمان با اوج گیری شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی بسیاری از واحدهای صنفی و کاهش سطح درآمدی مردم به دلیل محدودیت های اعمال شده، ستاد ملی مقابله با کرونا در یکی از مصوبات خود در دولت دوازدهم به تصویب تخصیص وام ودیعه مسکن به مستاجران پرداخت.

پیرو آن، ثبت نام وام ودیعه مسکن از ۲۶ خردادماه آغاز و قرار بر این شد که سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران ۷۰ میلیون تومان با اقساط ماهیانه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، سایر کلانشهرها (شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت همچون مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه) ۴۰ میلیون تومان با اقساط ماهیانه یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان با اقساط یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان و بازپرداخت ۳ تا ۵ ساله باشد.

مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن ۳۰ آذرماه به پایان رسید و واجدین شرایطی که در سامانه tem.mrud.ir به ثبت اطلاعات خود برای دریافت این نوع وام پرداختند، اکنون یا منتظر پاسخ استعلام خود هستند یا به نظام بانکی معرفی شده و وام اجاره را دریافت کردند.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، اعطای تسهیلات وام ودیعه مسکن از سوی بانک ها تا پایان بهمن ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و آن دسته از متقاضیانی که واجد شرایط شناخته شده اند و پیامک مراجعه به بانک دریافت کردند، می توانند تا پایان بهمن ماه نسبت به تکمیل پرونده های خود اقدام کنند.

وام ودیعه مسکن

پرداخت ۱۲.۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن

همچنین، مطابق گفته های اخیر علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی، تاکنون ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان وام ودیعه مسکن پرداخت شده که تا پایان بهمن نیز حدود ۳ هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت خواهد شد.

این در حالی است که میزان تقاضای ثبت شده در سامانه مذکور بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است، اما میزان منابع در نظر گرفته شده برای این بخش ۱۵ هزار میلیارد تومان بود. در این باره باید با وزارت راه و شهرسازی هماهنگی لازم را داشته باشیم تا مبلغ باقی مانده از منابع بر اساس اولویت‌بندی ‌ها پرداخت شود.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، منابع سیستم بانکی محدود است و هدایت آن به سمت اهداف مدنظر سیاستگذار حائز اهمیت است. ما نیز در بانک مرکزی و نظام بانکی کشور به دنبال این هستیم که سرمایه ‌های کشور به جای اینکه به سمت فعالیت های غیرمولد و سفته بازانه حرکت کند، به سمت بخش مولد مانند تولید، مسکن، توسعه صادرات و ... هدایت شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =