وزیر امور اقتصادی و دارایی از تحقق ۱۰۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال ۹۹ خبر داد و گفت: بیش از ۱۰ هزار میلیار تومان مالیات معوق برای حمایت از بخش تولید و نظام مند کردن بخشودگی مالیاتی وصول شد.

دژپسند: ۱۰۷ درصد درآمدهای مالیاتی در سال ۹۹ وصول شد

به گزارش کارآفرین نیوز از ایلنا، فرهاد دژپسند با اشاره به تامین مالی انجام شده در سال گذشته اظهار داشت: براساس آخرین آمار و اطلاعات موجود، در سال گذشته حدود ۸۴ درصد تامین مالی توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام شده است.

وی درباره عملکرد سازمان امور مالیاتی در طول یک سال گذشته و میزان تحقق درآمدهای مالیاتی گفت: در راستای توسعه و استقرار نظام خوداظهاری به جای تشخیص علی الراس از مجموع ۳.۳ میلیون اظهارنامه و فرم مالیاتی دریافتی در سال ۹۹ بیش از ۱.۵ میلیون برای مودیان خرد و بیش از ۱.۴ میلیون اظهارنامه مالیاتی با استفاده از موتور ریسک طرح جامع مالیاتی، با لحاظ مدیریت ریسک بدون رسیدگی پذیرفته شد که میزان اظهارنامه‌های مودیان مالیاتی که بدون رسیدگی پذیرفته شده حدود ۸۴ درصد بوده‌ است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در سال گذشته بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات معوق برای حمایت از بخش تولید و نظام‌مند کردن بخشودگی جرائم مالیاتی وصول شد. همچنین تحقق ۱۰۷ درصدی و وصول بیش از ۱۹۲ هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی شامل منابع واریزی به خزانه و تهاتر بدون لحاظ درآمدهای گمرکی از عملکرد وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی در سال ۹۹ بوده‌ است.

دژپسند با بیان اینکه برای تامین مالی غیرتورمی بودجه دولت و با تاکید بر حفظ پایداری بدهی در سال ۹۸ حدود ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی منتشر شد، گفت: در سال گذشته این عدد به بیش از ۱۹۹ هزار میلیارد تومان رسید و با احتساب اسناد تسویه خزانه به مبلغ ۹.۷ میلیارد تومان، جمع تامین مالی با استفاده از انواع اوراق به بیش از ۲۰۸ هزار میلیارد تومان رسید.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۲۶.۳ هزار میلیارد تومان از محل فروش نقدی اوراق برای تامین مالی دولت به فروش رسید که حدودا نیمی از آن در بازار پول و نیمی دیگر در بازار بدهی (سرمایه) به فروش رفته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به شناسایی املاک مازاد از طریق سامانه «سادا» اظهار داشت: با ایجاد سامانه جامع اطلاعات دستگاه‌های اجرایی (سادا) و ایجاد حساب کاربری و ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی تا دی ماه سال گذشته تعداد ۴۴۸ هزار و ۸۹۳ ملک دولتی ثبت شد که از این تعداد ۲۲ هزار و ۸۹۳ ملک در یک سال اخیر شناسایی و ثبت شده است. همچنین ۲ هزار و ۲۱۱ املاک مازاد و غیرقابل استفاده به ارزش برآوردی ۱۴هزار و ۴۷۲ میلیارد تومان شناسایی و مجوز فروش آن صادر شده است که تا کنون یک هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان از این محل به حساب خزانه واریز شده است.

دژپسند با اشاره به عملکرد ۱۲۷.۴ هزار میلیارد تومانی سازمان خصوصی سازی در سال گذشته اظهار داشت: ۴۹.۶ هزار میلیارد تومان از این درآمد صرف واگذاری نقدی بابت واریز به حساب خزانه و هدفمندی یارانه‌ها، ۲۹ هزار میلیارد تومان واگذاری سهام شرکت‌های متعلق به دولت جهت تهاتر بدهی به بانک‌ها، ۳۷.۴ هزار میلیارد تومان تهاتر بدهی دولت به تامین اجتماعی و ۱۱.۴ هزار میلیارد تومان تهاتر بدهی با سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =