تهمینه باخرانووا؛ کارآفرین نمونه در بازار کار تاجیکستان از معضلات روزهای راه‌اندازی استارتاپ اطلس تاکسی در کشوری می‌گوید که میزان مشارکت زنان در بازار کار آن پایین است.

من یک کارآفرین هستم نه یک مدیرِ زن

به گزارش سازمان بین المللی کار، میزان مشارکت زنان در بازار کار جامعه مردسالار تاجیکستان بسیار پایین است. طبق اعلام بانک جهانی، حدود ۷۰ درصد زنان تاجیک در سنین اشتغال، هیچگونه درآمدی ندارند.

بیش از ۴۹ درصد دختران و زنان در سن ۱۵ تا ۲۴ سال هیچگونه تحصیلات یا مهارتی ندارند و آموزشی نیز برای کسب درآمد ندیده اند. بنابراین تعداد زنانی که وارد بازار کار و کسب درآمد می شوند، بسیار اندک است.

حال تصور کنید در چنین فضایی، اگر زنی بخواهد کسب و کار خود را راه اندازی کند با چه واکنش هایی روبرو خواهد شد. مشکل زمانی چند برابر می شود که یکی از این کارآفرینان تصمیم بگیرد استارتاپ خود را در زمینه ای راه اندازی کند که جزو مشاغل مردانه در جامعه شناخته می شود. جامعه سنتی تاجیکستان نیز از این قضیه مستثنا نیست؛ کشوری که سنت های خاص و قوانین فامیلی به شدت حکمفرماست.

تاجیکستان

تهمینه باخرانووا؛ موسس و مدیر استارتاپ اطلس تاکسی در دوشنبه؛ پایتخت تاجیکستان است.

وی می گوید: من اولین زنی هستم که استارتاپ و اپلیکیشن تاکسی را در تاجیکستان راه اندازی کردم. همه به من می گفتند: تو دیوانه ای.

در رشته اقتصاد فارغ التحصیل شدم. مدتی در وزارت اقتصاد و توسعه کار کردم، پس از آن مدیر ارشد فروش در شرکتی بودم. مدت ها در پروژه بانک جهانی (WB) برای کمک رسانی به خانواده های کم درآمد همکاری می کردم".

وی که پس از جدایی از همسر، مسئولیت تامین هزینه های زندگی را بر دوش می کشید، ۷ سال پیش تصمیم گرفت وارد بازار کار شود تا بتواند مخارج سه فرزندش را تامین کند.

تهمینه می گوید: چند ماهی در بخش اداری یک شرکت در حوزه مسافربری و تاکسیرانی کار می کردم. بنابراین به پشتوانه سابقه کاری خودم در صنعت حمل و نقل، وارد حوزه مسافربری آنلاین شدم. آن زمان، چند شرکت مسافربری به شکل سنتی، در دوشنبه در حال فعالیت بودند. پس از ثبت شرکت، فراخوان دادم و آرام آرام فرایند گزینش و جذب رانندگان را شروع کردم.

رانندگان زیادی برای استخدام و همکاری مراجعه کردند، مصمم بودم و هستم خودم با تمام رانندگان، مصاحبه کنم تا بتوانم با اطمینان خاطر بیشتری، آنها را انتخاب و جذب کنم. رانندگانی که برای مصاحبه می آمدند با تعجب به او نگاه می کردند و از خود می پرسیدند: او اینجا چه می کند؟

قدم های اولیه برای آغاز هر کاری معمولا" با دشواری های زیاد و تلاش های شبانه روزی همراه است که گاهی شاید لاینحل به نظر برسد. اما در همان گام اول، مشکل پیش روی من با مشکل سایر کارآفرینان تفاوت داشت.

کار آغاز شد. قوانین و مقررات مورد نظر را به رانندگان ابلاغ کردم و از آنان خواستم تا با نهایت دقت و احترام با مسافران رفتار کنند.

با اینکه تمام رانندگان، به میل و خواست خود برای همکاری مراجعه کرده بودند، اما نمی توانستند بپذیرند قوانین شرکت و ضوابط کاری را یک خانم، وضع و اجرا می کند.

وقتی مسئله یا قانونی را متذکر می شدم، با صدای بسیار بلند، پاسخ می دادند یا واکنش نشان نمی دادند و وانمود می کردند اصلا چیزی نشنیده اند. بخش اعظم وقت و انرژی من برای سر و کله زدن با رانندگانی می گذشت که تصمیم گرفته بودند سر ناسازگاری بگذارند.

برنامه ریزی های انجام شده برای توسعه شرکت، بی نتیجه رها شده بودند و نمی توانستم پایانی خوشایند برای برنامه ها متصور شوم. کار به جایی رسید که احساس کردم ادامه کار امکانپذیر نیست.

در بحبوحه فشارها و تنش های علنی، احساس کردم باید سبک مدیریتی جدیدی را در جامعه مردسالار تاجیکستان پیاده سازی کنم. در همین اثنا، با برنامه "شرکت و ایده" (SIYB) سازمان بین المللی کار (ILO) آشنا شدم که در طرح توسعه برنامه "شروع کن، پیش برو" تعریف شده بود.

یاد گرفتم من یک مدیر کارآفرین هستم نه یک مدیر زن. این طرز تفکر به من جسارت بیشتر برای رویکردی متفاوت می داد تا بتوانم تغییرات مد نظرم را در راستای عملکرد بهتر و توسعه خدمات به مشتریان به ثمر برسانم.

"من یک کارآفرین هستم نه یک مدیر زن"، نگرش مرا برای نظارت بر کارکنان در جامعه ای مردانه تغییر داد: یاد گرفتم با درک بیشتر، منصفانه تر رفتار کنم و حرف هایم را در عمل نشان دهم تا تاثیر آن را در رفتار رانندگان و پرسنل زودتر ببینم".

استارتاپ اطلس تاکسی با ۵ نفر آغاز به کار کرد. پس از ۷ سال، ۷ نفر دیگر به جمع همکاران پیوستند و اکنون ۱۲ نفر در دفتر مرکزی به تهمینه کمک می کنند.

تهمینه با راه اندازی کلینیک خودرو در کنار دفتر اطلس تاکسی، دست به اقدام جدیدی زد. تمام خودروها هر روز صبح پیش از پذیرش اولین سفر خود، کنترل، عیب یابی و رفع نقص می شوند تا در طول سفر، هیچگونه مشکلی برای مسافر و همسفر پیش نیاید.

۵ سال پیش، هیچ یک از شرکت های تاکسیرانی تاجیکستان، اپلیکیشن موبایلی برای ارائه خدمات نداشتند اما تهمینه با شجاعت توانست اولین مدیر شرکت تاکسیرانی باشد که پلتفرم درخواست تاکسی را در تاجیکستان سنتی راه اندازی کند.

اطلس تاکسی برای تشویق رانندگان، رقابت های ماهانه ای برگزار می کند و رانندگانی که موفق به ارائه سرویس های بهتر و جذب مشتریان جدید شده باشند جوایز نقدی و غیرنقدی دریافت می کنند.

حالا همه رانندگان که با این استارتاپ همکاری می کنند متوجه شده اند رانندگان، عضوی از تیم و در سود شرکت، سهیم هستند.

خیریه اطلس تاکسی

"اطلس تاکسی؛ تاکسی خوب من"

تهمینه می گوید: "از نوجوانی همیشه دوست داشتم به کودکان خانواده های کم درآمد کمک کنم. وقتی اطلس تاکسی را راه اندازی کردم، تصمیم گرفتم به آرزوی نوجوانی ام جامه عمل بپوشانم و پشتیبان خانواده های آسیب پذیر باشم".

همزمان با رونمایی اپلیکیشن اطلس تاکسی در تاجیکستان، بخش خیریه اطلس نیز راه اندازی شد. تهیه مواد غذایی برای خانواده های بی بضاعت، از مهم ترین وظایف کاری روزانه تهمینه و همقطارانش در اطلس تاکسی است. حالا دیگر اطلس تاکسی در تاجیکستان شناخته شده و مشتریان نیز در پایان سفر با پرداخت مبالغی هر چند اندک در بخش خیریه اطلس که در اپلیکیشن تعبیه شده است مشارکت می کنند.

مسئولیت اجتماعی خیریه اطلس به همینجا ختم نمی شود. در آخرین روز سال و روز جهانی کودک برای کودکان خانواده های کم بضاعت، جشن مفصلی ترتیب داده می شود و کودکان می توانند با حضور در خیریه اطلس، یک دست لباس با سلیقه خود انتخاب کنند.

خیریه اطلس با کمک مشتریان خود توانسته است سالانه هزینه تحصیل چندین نفر از کودکان خانواده های محروم را نیز فراهم کند.

اطلس تاکسی در دوران پاندمی

تهمینه می گوید: "پس از آغاز پاندمی و کاهش ترددها، ما نیز مانند بسیاری دیگر از شرکت ها نزدیک به ۹۰ درصد مشتریان مان را از دست دادیم. احساس کردیم باید مدتی، کار را تعطیل کنیم. روزهای اول، هیچ درخواست سرویسی ثبت نمی شد. رانندگان هیچ درآمدی نداشتند.

با مشورت و موافقت رانندگان، تصمیم گرفتیم خدمات تحویل غذا و دارو را به سرویس های اطلس تاکسی اضافه کنیم. سرویس جدید، شرکت را نجات داد".

حالا این روزها تهمینه به دنبال آن است که با ایجاد زمینه برای آموزش مهارت رانندگی به دختران و زنان تاجیک، به اشتغال آنان کمک کند، کاری که شاید زمینه درآمدزایی بیشتر برای خانواده ها را نیز فراهم کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =