قیمت برخی خودروهای داخلی در بازار طی روزهای اخیر کاهش دو تا ۷ میلیون تومانی را تجربه کرده و این ریزش برای خودروهای مونتاژی در دو هفته اخیر تا ۵۰ میلیون تومان است.

قیمت جدید انواع خودروی داخلی در بازار

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی نشان می دهد که کاهش قیمت دلار از ۳۰ به ۲۷ هزار تومان توانسته منجر به کاهش حدود ۵ درصدی قیمت ها در بازار خودرو شود و احتمال می رود در صورتی که توافقاتی در مذاکرات وین صورت گیرد و نرخ ارز بیش از این کاهش یابد، قیمت خودرو هم روند کاهشی را طی کند.

در حال حاضر، قیمت برخی محصولات داخلی در بازار خودرو دو تا ۷ میلیون تومان کاهش را تجربه کرده به نحوی که پراید ۱۱۱ با ۳ میلیون تومان کاهش به قیمت ۱۸۵ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ به قیمت ۱۷۰ میلیون تومان و خودرو ساینا EX مدل ۱۴۰۰ هم ۱۹۴ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

همچنین، تیبا هاچ بک پلاس مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۲۰۲ میلیون تومان و کوییک دنده ای مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۱۹۷ میلیون تومان و خودرو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ با کاهش ۷ میلیون تومانی به قیمت ۲۶۸ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۱۳۹۹ به قیمت ۳۲۵ میلیون تومان و ۲۰۶ اس دی مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۳۳۴ هزار تومان و ۲۰۷ دنده ای مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۳۷۷ میلیون تومان معامله می شود.

قیمت خودرو

از سویی، خودرو ۲۰۷ اتوماتیک مدل پانوراما ۱۴۰۰ به قیمت ۵۵۷ میلیون تومان و سمند EF۷ مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۲۷۸ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ اس ال ایکس به قیمت ۳۱۵ میلیون تومان، پژو پارس LX با ۵ میلیون تومان کاهش به قیمت ۳۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

خودرو پژو پارس اتوماتیک هم با کاهش ۵ میلیون تومانی به قیمت ۴۲۰ میلیون تومان و دنا معمولی مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۳۶۲ میلیون تومان و دنا پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۰ با ۲ میلیون تومان کاهش به قیمت ۵۲۰ میلیون تومان در بازار نرخ گذاری شدند.

گفتنی است، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو هم به تازگی اعلام کرد: قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی در بازار طی دو هفته اخیر بین ۳ تا ۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

موتمنی با اشاره به اینکه قیمت های اغلب خودروهای تولید داخلی نیز ۳ تا ۶ میلیون تومان کاهش یافته است، اظهار کرد: با وجود کاهش قیمت خودرو، خریداری وجود ندارد و اغلب مشتریان در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها با توجه به کاهش قیمت ارز هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =