وزیر اقتصاد از انتشار اسامی بدهکاران بانکی بر روی سایت بانک‌های دولتی خبر داد و افزود: برخی با دریافت تسهیلات ارزی بالا از صندوق توسعه ملی، تمایلی به بازپرداخت ندارند.

انتشار اسامی بدهکاران بانکی در سایت بانک‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیما با اشاره به اینکه اسامی بدهکاران بانکی در سایت بانک های دولتی اعلام می شود، گفت: عملکرد ۴ ماهه دولت نشان می دهد که موضوع انضباط مالی به شدت دارای اهمیت است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهارداشت: در بودجه ۱۴۰۱ نسبت به بودجه های سنوات قبل، کمترین میزان تکالیف غیر قابل تحمل وجود دارد. از طریق دولت و مجلس در سال هایی تکالیفی بر عهده بانک ها قرار داده شد، اما تحمل شبکه بانکی در نظر گرفته نشد.

خاندوزی به موضوع ایجاد شرایط کمترین میزان فشار به بانک ها در قالب بودجه سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود: بیشتر منابع بانک ها به سمت فعالیت های زودبازده و سفته بازانه می رود و عملا فعالیت های بنیادی و اشتغال زا سهم کمتری از تسهیلات بانک ها دارند.

وی با تاکید بر اینکه تلاش خواهد شد تا پرداخت تسهیلات بانکی متوازن شود، بیان داشت: با قرار دادن مدیران در اتاق شیشه ای، صورت های مالی بانک ها و شرکت های زیرمجموعه بانک ها نیز مشخص شد.

وزیر اقتصاد به موضوع ارائه نسخه ای از قرارداد بانکی به مردم و فعالان اقتصادی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه در این بخش مردم بسیار شاکی بودند، افزود: بخش ویژه ای را در وزارت اقتصاد برای این موضوع ایجاد کردیم و تاکنون نیز چندین مورد تخلف محرز شده است.

خاندوزی گفت: به عنوان رئیس مجمع بانک های دولتی موظف هستیم که این اقدام را دستکم در بانک های دولتی اجرایی کنیم، ولی امیدواریم سایر بانک ها نیز در این زمینه اقدام کنند.

وی با اشاره به مسئله بدهکاران بدحساب بانکی و برخی که تسهیلات را به بانک ها بر نمی گردانند، اظهارداشت: بدهکاران کلانی را داریم که از صندوق توسعه ملی تسهیلات ارزی بالا دریافت کرده اند، اما آن را بر نمی گردانند و در این زمینه اسامی بدهکاران بانکی در سایت های بانک های دولتی قرار گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.