ورتیکال فیوچر (Vertical Future) با هدف مشارکت در طرح های مبارزه با گرسنگی و همچنین حفاظت از زمین سبز در لندن تاسیس شد.

آینده عمودی؛ راه حل بحران کمبود مواد غذایی

جِمی و مِری باروز؛ دو محقق حوزه اقتصاد سلامت هستند که ایده کارآفرینی خود را با تجربه ده ساله خود در موسسه تحقیقاتی دیلویت و دپارتمان بهداشت ملی انگلیس تلفیق کردند.

این دو کارآفرین برتر با هدف کمک به طرح های مبارزه با گرسنگی و حفاظت از زمین سبز، استارتاپ ورتیکال فیوچر (Vertical Future) را در سال ۲۰۱۶ در لندن تاسیس کردند. نام این استارتاپ در لغت به معنای آینده عمودی است.

کشاورزی عمودی

جمی با بررسی مستندات دیلویت، متوجه شد ۷۰ درصد از خاک قابل کشت انگلیس برای مصارف کشاورزی استفاده می شود که به مرور زمان بر اثر استفاده مکرر، قابلیت حاصلخیزی خود را از دست می دهد.

همچنین آمارها نشان می دهد جمعیت ساکنان روی کره زمین تا سال ۲۱۰۰ میلادی به ۱۰ میلیارد نفر می رسد که با توجه به وضعیت تخریب محیط زیست و کمبود خاک حاصلخیز قابل کشت، تامین غذای کافی برای این جمعیت، کار بسیار دشواری خواهد شد.

بنابراین این دو محقق به این فکر افتادند تا با کمک فناوری، به کشاورزان و شرکت های مواد غذایی کمک کنند از فرایندهای دوستدار محیط زیست برای تولید محصولات کشاورزی و مواد غذایی استفاده کنند.

سیستم AGS (سیستم پیشرفته رشد) که این استارتاپ، طراحی کرده است کاربری کارآمد از فضای موجود را افزایش می دهد.

سیستم روشنایی ویژه Grow LED نیز پرتوهای نوری را متناسب با میزان نور مورد نیاز گیاهان موجود در فضا تنظیم می کند. این سیستم، میزان انرژی مصرف شده و در نتیجه هزینه های کشت را به شدت کاهش می دهد.

این استارتاپ همچنین پلتفرم نرم افزاری به نام Diana‌ طراحی کرده است که کنترل ابری (CBC) فضای زیر کشت، اتوماسیون کشت از طریق پارامترهای هر گیاه و نظارت لحظه ای کشاورز بر محصول تا زمان برداشت را امکانپذیر می سازد. کنترل ابری از فناوری پردازش ابری (CC) بهره می گیرد. این فناوری ها علاوه بر افزایش کارآمدی صنعت کشاورزی، انتشار کربن را نیز کاهش می دهد.

در حال حاضر، این استارتاپ در ایرلند، شمال ایتالیا و انگلیس در حال گسترش فزاینده است. سطح زیر کشت به این شیوه نوین در مناطق مذکور بسیار افزایش یافته است و بسیاری دیگر از کشورها از جمله فرانسه، بلژیک و سنگاپور نیز خواهان همکاری تنگاتنگ و برگزاری دوره های آموزشی و اجرایی متخصصان این استارتاپ برای کشاورزان کشورشان هستند.

به دلیل جذابیت مقوله کشاورزی عمودی و پشتیبانی شبانه روزی این تیم از کشاورزان، حدود ۲۱ میلیون دلار سرمایه گذاری نقدی فقط در سری A در این استارتاپ صورت گرفته است.

////////////////

صفیه داوطلب

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =