نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به جلسه اخیر کمیته دستمزد شورای عالی کار، گفت: در جلسه اخیر این کمیته، اگرچه نماینده وزارت اقتصاد پیشنهاداتی در مورد تعیین سبد معیشت ارائه داد، اما هنوز سبد معیشت تعیین نشده است.

سبد معیشت ۱۴۰۱ کارگران به جمع‌بندی نرسید

به گزارش کارآفرین نیوز؛ کمیته دستمزد شورای عالی کار هر ساله برای تعیین حداقل دستمزد کارگران با حضور نماینده کارگران و کارفرمایان جلساتی را تشکیل می دهد که امسال تا به حال هفت جلسه برگزار شده و هنوز سبد معیشت مشخص نشده است. در این جلسات، بحث و بررسی ها بیشتر حول محور تحقیق مرکز پژوهش سازمان تامین اجتماعی درباره دستمزد منطقه ای بوده است.

فرامرز توفیقی

نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفتگو با خبرنگار کارآفرین نیوز در مورد تعیین سبد معیشت در کمیته دستمزد، که یکی از فاکتورهای اصلی برای تعیین دستمزد کارگران در سال آینده است، گفت: نماینده وزارت اقتصاد پیشنهادی را ارائه نمود اما از آنجا که سبد معیشت فقط به خوراک محدود نمی شود و مولفه هایی مانند هزینه مسکن، درمان، پوشاک، ارتباطات و... نیز در آن دخیل است قرار بر این شد که اعضای کمیته دستمزد، این پیشنهاد را بررسی نمایند.

توفیقی ارائه نظرات نماینده کارفرمایان و همچنین نماینده کارگران را به جلسه بعدی کمیته دستمزد موکول نمود و گفت: البته سبد معیشت یکی از دو شاخصه تعیین دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ است و بر اساس قانون کار، باید به تورم نیز توجه داشته باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =