طبق آمارهای رسمی کشور، نرخ تورم کالاهای خوراکی و آشامیدنی در فاصله سال‌های ۹۳ تا بهار ۱۴۰۰ بیش از ۶ برابر شده و دولت سیزدهم برای مهار تورم و رشد قیمتی ایجاد شده در این بخش، نیازمند انجام اقدامات اساسی و حساب شده است.

تغییرات ۸ ساله نرخ تورم کالاهای خوراکی

به گزارش کارآفرین نیوز، افزایش نرخ تورم اقلام مصرفی جامعه و رشد قیمت ها در سال های اخیر، به یکی از چالش های دولت ها تبدیل شده تا جایی که دولت سیزدهم یکی از مهم ترین برنامه ها و تدابیر خود را جلوگیری از ادامه افزایش نرخ تورم و کنترل قیمت ها قرار داد.

در طول سال های اخیر از قدرت خرید خانوارها به طرز محسوسی کاسته شده و شکاف بین درآمدها و هزینه ها افزایش داشته است. کارشناسان اقتصادی دلایل مختلفی را به عنوان ریشه ها و دلایل بروز تورم های بالا در اقتصاد ایران عنوان می کنند که برخی از آنها به کسری بودجه دولت، استقراض از منابع بانک مرکزی و بانک ها و نهایتا خلق پول توسط بانک ها، فشار تحریم ها و افت ارزش ریال و همچنین ضعف در نظارت بر بازارها اشاره دارد.

با این وجود، تاکید کارشناسان اقتصادی بر این است که دولت می تواند تا حدود قابل ملاحظه ای در شرایط فعلی از شدت فشار رشد قیمت ها بکاهد. در طول سال های اخیر ارز پُر حاشیه ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی و مایحتاج مصرفی جامعه توسط دولت قبل برنامه ریزی شد، با این وجود بسیاری از کارشناسان عنوان کردند که این ارز به اهداف خود نرسید و منجر به کنترل نرخ ها و جلوگیری از افزایش نرخ ها در بازارها نشد و جز از دست رفتن منابع ارزی، سودی برای اقتصاد ایران به همراه نداشته است.

تشکیل کارگروهی برای تعیین تکلیف ارز ۴۲۰۰

در نقطه مقابل، برخی کارشناسان عقیده دارند در صورت حذف این ارز، اوضاع بازارها بدتر خواهد شد و دولت باید قبل از اقدام به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، درباره جایگزین آن برنامه ریزی و به اطمینان کافی برسد. با این وجود، انتظار می رفت که دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ بتواند ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند، اما جمع بندی ها بر این بوده که فعلا چنین اقدامی صورت نگیرد.

در روزهای اخیر نیز نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اعلام کردند که برای تشکیل یک کارگروه مشترک بین دولت و مجلس برای تصمیم گیری درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی، رایزنی شده است.

با این وجود، نگاهی به آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران درباره روند قیمت اقلام خوراکی و آشامیدنی از سال ۹۳ تا آذر ماه امسال نشان می دهد که نرخ تورم در این گروه از ۹.۵ درصد به ۵۷.۸ درصد رسیده است. با این وجود، در یکی دو ماه اخیر از شدت افزایش نرخ تورم در این بخش کاسته شده، چون نرخ تورم خوراکی ها و آشامیدنی ها در مهر امسال به ۶۰.۹ درصد نیز رسیده بود.

بازار

همچنین در گروه کالاهای غیرخوراکی نیز روند رشد نرخ تورم از ۱۷.۳ درصد در سال ۹۳ تا ۳۶.۶ درصد در آذر ماه امسال ادامه یافته است. نرخ اقلام خوراکی و آشامیدنی در شهرها و روستاهای کشور تقریبا نزدیک به هم بوده و رشد قابل توجهی از تورم تک رقمی در سال ۹۳ به ۵۸.۳ درصد در آذر ماه امسال اتفاق افتاده است.

اینکه تورم کالاهای خوراکی و آشامیدنی ها در فاصله سال ۹۳ تا آذر ماه امسال بیش از ۶ برابر شده یک چالش جدی است که دولت باید از طریق بکارگیری روش های موثر، از ادامه روند رو به رشد نرخ تورم جلوگیری کرده و در یک بازه زمانی مناسبی نرخ تورم را به کانال های پایین تر برساند.

همچنین اینکه دولت بتواند تا سال آینده نرخ تورم خوراکی ها و آشامیدنی ها را به زیر ۱۰ درصد مانند سال های ۹۳ تا ۹۵ برساند، نیازمند توقف و اصلاح مسیرهای گذشته، کنترل های بودجه ای، نظارت های شبانه روزی در بازارها، جلوگیری از برداشت منابع بانک مرکزی و ... است.

جدول نرخ تورم خوراکی ها

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =