سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: تمامی مالکان خودروها با ارزش مجموع بیش از یک میلیارد تومان می‌توانند برای مشاهده وضعیت شمول یا عدم شمول مالیات و اطلاع از میزان مالیات متعلقه و پرداخت آن به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه کنند.

نحوه پرداخت مالیات خودروهای لوکس اعلام شد

به گزارش کارآفرین نیوز، چند سالی است که دولت بجای اتکا به درآمدهای نفتی به کسب درآمد از محل اخذ مالیات روی آورده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است، مالیات بر کالاها و خدمات در سال ۱۴۰۱ اصلی ترین منبع درآمدی دولت در بحث اخذ مالیات باشد.

در این راستا، دولت بنا دارد از خودروهای لوکس (همچون خانه های لوکس) بر اساس قیمت و نوع خودرو اقدام به اخذ مالیات کند.

در این خصوص داود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی به تازگی اعلام کرد: «افرادی که ارزش خودروهای آن ها بالای یک میلیارد تومان است، نسبت به مازاد یک میلیارد تومان باید مالیات بدهند و بر اساس محاسبات انجام شده ۵۵۰ هزار خودروی لوکس مشمول مالیات هستند و مجموع مالیات محاسبه شده برای این تعداد خودرو ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است».

امروز، ۲۹ دی ماه هم سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای در خصوص مالیات بر جمع ارزش خودروهای تحت تملک اشخاص اعلام کرد: سازمان امور مالیاتی کشور بر اساس اطلاعات دریافتی از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نسبت به محاسبه مالیات موضوع بند (ش) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای جمع ارزش خودروهای تحت تملک اشخاص اقدام نموده و نتایج حاصل از آن را در درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان منتشر نموده است.

طبق این اطلاعیه، کلیه مالکان خودروها با ارزش مجموع بیش از ۱۰ میلیارد ریال می توانند برای مشاهده وضعیت شمول یا عدم شمول مالیات و اطلاع از میزان مالیات متعلقه و پرداخت آن به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی MY.TAX.GOV.IR مراجعه نمایند.

در این اطلاعیه آمده که، مهلت پرداخت این مالیات تا پایان بهمن ماه سال جاری (۱۴۰۰/۱۱/۳۰) تعیین شده و در صورت عدم پرداخت مالیات در مهلت مقرر، نسبت به صدور برگ اجرایی اقدام خواهد شد.

چنانچه اشخاص مشمول با توجه به حوادثی از قبیل سیل، زلزله، آتش سوزی و تصادف نسبت به ارزش خودرو یا مالیات متعلق و یا اقدامات اجرایی اعتراض داشته باشند به اعتراض آنها مطابق قانون رسیدگی می‌شود.

خودرو لوکس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =