قیمت طلا و سکه در آخرین هفته دی ماه با رشد همراه بود به طوری که هر قطعه سکه امامی در روز پنج‌شنبه با افزایش ۰.۷۶ درصدی به نسبت روز قبل به قیمت ۱۲ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان معامله شد.

صعود قیمت‌ها در بازار طلا و سکه پایان دی

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی قیمت ها در بازار طلا و سکه نشان می دهد که نرخ ها در روز اول هفته جاری (شنبه، ۲۵ دی ماه) با کاهش عمده نسبت به هفته گذشته همراه بوده به نحوی که هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲.۵۱ درصدی از یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان به یک میلیون و ۱۹۹ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.

همچنین، در این روز هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۵ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان نرخ گذاری شد و سکه امامی با کاهش ۱.۲۳ درصدی به قیمت ۱۲ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان و نیم سکه با کاهش ۰.۴۶ درصدی به قیمت ۶ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه و سکه گرمی هم در روز شنبه به ترتیب به قیمت ۳ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان و ۲ میلیون و ۲۴۸ هزار تومان معامله شد.

برخی معامله گران این بازار معتقدند که کاهش قیمت طلا ناشی از افت نرخ دلار در بازار بوده که طی روزهای اخیر با نوسان همراه بوده و ممکن است در صورت افزایش نرخ ارز، باز هم شاهد رشد قیمت ها در بازار طلا و سکه باشیم.

بر همین مبنا هم قیمت طلا و سکه در روز چهارشنبه، ۲۹ دی ماه با افزایش همراه بود به طوری که هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز سه شنبه با ۱.۲۶ درصد افزایش به قیمت یک میلیون و ۲۰۳ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. در این روز هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم با اندکی افزایش، ۵ میلیون و ۲۱۱ هزار تومان نرخ گذاری شد.

هر قطعه سکه امامی نیز در روز چهارشنبه با ۰.۷۷ درصد افزایش نسبت به روز قبل به قیمت ۱۲ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان و نیم سکه با افزایش ۲.۲۳ درصدی به قیمت ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ربع سکه سکه با افزایش ۲.۶۴ درصدی ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سکه گرمی دو میلیون و ۲۴۵ هزار تومان معامله شد.

بررسی ها نشان می دهد که، روند صعودی قیمت طلا و سکه در روز پنج شنبه (۳۰ دی ماه) ادامه دار بود به گونه ای که در این روز هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۱.۱۱ درصدی نسبت به روز قبل به قیمت یک میلیون و ۲۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان رسید و هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۱.۱۳ درصدی، ۵ میلیون و ۲۷۱ هزار تومان معامله شد.

همچنین، هر قطعه سکه امامی در روز پنج شنبه با افزایش ۰.۷۶ درصدی به نسبت روز قبل به قیمت ۱۲ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان و نیم سکه با افزایش ۰.۷۴ درصدی به قیمت ۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و ربع سکه با افزایش ۱.۳ درصدی به قیمت ۳ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.