مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین از انتشار نخستین اوراق ارزی برای تامین مالی شرکت‌های بورسی صادرات محور خبر داد.

انتشار اوراق ارزی داخلی برای نخستین بار

به گزارش کارآفرین نیوز، سلمان خادم‌المله اظهار داشت: برای اولین بار در کشور اوراق ارزی برای اجرای پروژه‌های توسعه‌ای شرکت‌های صادرات محور توسط این شرکت تامین سرمایه منتشر می‌شود که نهاد مالی واسط همانند اوراق ریالی وجود دارد و این اوراق برای تامین مالی پروژه‌های توسعه‌ای استفاده می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین، نرخ بازگشت اوراق ارزی ۸ درصد است. وی افزود: در مرحله اول این اوراق برای عموم مردم نیست بلکه برای شرکت‌های بزرگ صادرات محور است.

خادم‌المله تامین ارز از طریق صندوق توسعه ملی بهتر دانست و گفت: با اینکه توان صندوق توسعه ملی مقدار مشخصی است، اما اگر هر شرکتی بتواند از طریق صندوق توسعه ملی وام ارزی بگیرد، به صرفه‌تر است و نرخ کم‌تری باید بپردازد اما در عین حال اوراق ارزی که برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شرکت‌های بزرگ و صادرات محور انجام می‌شود با نرخ ۸ درصد خواهد بود.


وی در ادامه گفت: در حال حاضر پروژه‌های بزرگ ارزی که در شرکت‌های بزرگ انجام می‌شود با نرخ بازدهی و یا اصطلاح IIR ۳۰ تا ۳۵ درصد است، در برخی شرکت‌ها مانند فناوران و تاپیکو نرخ بازدهی ارزی بالای ۲۵ درصد است، در حالی که اوراق ارزی با نرخ ۸ درصد برگشت داده می‌شود و به زودی اوراق ارزی برای اولین بار در کشور برای تامین مالی پروژه‌های بزرگ شرکت‌های بزرگ صادرات محور منتشر می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.