بررسی روند بورس در اولین ماه زمستان نشان می دهد که برای سومین ماه متوالی روند بورس منفی بوده و در این ماه بازدهی منفی ۲.۹ درصد را ثبت کرده است.

بازدهی منفی ۲.۹ درصدی بورس در دی ماه

شاخص کل بورس در دی ماه سال جاری، در کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد قرار گرفت این درحالی است که این شاخص در آذر ماه ارتفاع یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد قرار داشت.

شاخص کل بورس در پایان معاملات اخرین روزکاری دی ماه در سطح یک میلیون و ۲۷۹ هزار واحد قرار گرفت. با وجود اینکه روند شاخص همچنان منفی است، اما مقایسه درصد تغییر روند شاخص در این ماه نسبت به آذر ماه حکایت از این دارد که شدت نزول شاخص کمتر شده است.

بررسی روند شاخص کل با معیار هم وزن نیز نشان می دهد که این شاحص در آخرین روزکاری دی ماه در ارتفاع ۱۲ هزار و ۵۷۱ قرار داشته که نسبت به آذر ماه ۳.۶ درصد افت داشته است.

در دی ماه نیز شاهد خروج حقیقی ها از بورس بوده ایم و تنها یک روز از ۲۱ روز کاری این ماه ورود پول حقیقی ها در بورس اتفاق افتاد. در این ماه به طور میانگین روازنه ۲۹۲ میلیارد تومان پول حقیقی ها از بازار سهام خارج شده است.

در این ماه ارزش معاملات کل به طور میانیگن روزانه ۲۸ هزرا و ۲۴۹ میلیارد تومان بوده که نسبت به آذر ماه ۴۶ درصد رشد داشته است.

میانگین ارزش صف های فروش در این ماه نسبت به آذر ماه ۲۳ درصد افت داشته است. در این ماه میانگین ارزش صف های فروش در پایان معاملات روزانه ۱۳۸ میلیارد تومان بود.

از سوی دیگر میانگین ارزش صف های خرید نیز نسبت به آذر ماه ۴ درصد رشد داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =