مدیر عامل شرکت میکرواستراتژی در مصاحبه‌ای با بلومبرگ، به تحلیل عواملی پرداخت که باعث رکود بازار رمزارزها به خصوص بیت کوین در هفته‌های اخیر شده‌اند.

دلایل ریزش بیت کوین

به گزارش کارآفرین نیوز، میکل سیلور، شرایط اکوسیستم کریپتو را عدم قطعیت قانونی دانست و گفت: در حال حاضر این عدم قطعیت قانونی در بازار اضطراب ایجاد می کند، به ویژه عدم اطمینان از قوانین مربوط به استیبل کوین‌ها و توکن‌های دیگر و اینکه آیا آنها اوراق بهادار هستند یا نه.

به گفته میکل سیلور، یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در روند ریزش قیمت بیت کوین، اهرم های معاملاتی هستند. وی در ادامه گفت: صرافی‌های زیادی وجود دارند که از اهرم‌های تا ۲۰ برابر نیز پشتیبانی می‌کنند. همین صرافی‌ها توکن‌های بسیار زیادی دارند که به صورت متقابل وثیقه یکدیگر هستند. با استفاده از این توکن‌ها و حوزه دیفای، می‌توانید از اهرم‌های بسیار بالاتر از ۲۰ برابر استفاده کنید. این دومین منبع نوسان است.

میکل سیلور

مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی، قیمت فعلی بیت کوین را نقطه ورود عالی برای سرمایه گذاری موسسات عنوان کرد و گفت: من با افراد دارای سرمایه بالا، دفاتر خانوادگی، مدیران شرکت های دولتی و صاحبان شرکت های خصوصی صحبت می کنم و آن ها شاهد رشد بیت کوین در سال ۲۰۲۱ بودند. و افراد زیادی وجود دارند که اگر ۴۰۰ درصد در سال افزایش یابد، حتی بازهم از داشتن آن می ترسند.

میکل سیلور در ادامه گفت: . با اینکه این افراد می بینند که توسط افرادی مانند بیل میلر، حتی توسط سرمایه گذاران بسیار مشهور نیز پذیرفته شده است، ولی بازهم از خرید بیت کوین امتناع می ورزند. ولی درحال حاضر تنظیم‌کننده‌ها از آن استقبال می‌کنند، سناتورها و نمایندگان کنگره و سرمایه‌گذاران عمومی و شرکت‌های عمومی از آن استقبال می‌کنند. آن ها به این ریزش قیمتی به عنوان یک نقطه ورود خوب نگاه می کنند.

شرکت میکرو استراتژی در حوزه ساخت نرم‌افزارهای تحلیل کسب و کار فعالیت می‌کند. این شرکت مطابق اعلام خویش تا به امروز ۱۲۴ هزار و ۳۹۱ بیت کوین به ارزش فعلی ۴.۳ میلیارد دلار در اختیار دارد.

علی‌رغم اصلاح بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که منجر به کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت اکثر دارایی‌های دیجیتال شد، میکل سیلور اعلام کرده است که شرکت او قصد فروش دارایی‌های خود را ندارد.

در مقطعی از سال ۲۰۲۲ میلادی ارزش بیت کوین های این شرکت به ۵.۹ میلیارد دلار نیز رسیده بود. مدیر عامل میکرواستراتژی اعتقاد دارد بیت کوین یکی از بهترین پوشش‌ها برای ریسک‌های تورمی است. هرچند اکثر کارشناسان این حوزه به دلیل کمبود داده‌های تاریخی، با استراتژی او موافق نیستند.

بیت کوین در مقطعی از سال جدید میلادی در قیمت ۴۷ هزار و ۹۷۹ دلار قرار گرفت. در حال حاضر این رمزارز با افت ۳.۴۶ درصدی نسبت به روز گذشته در قیمت ۳۵ هزار و ۱۱۲ دلار معامله می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =