چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، ضمن اشاره به توسعه‌های ابعاد فنی شبکه گفت که معتقد است کاردانو در موقعیتی بسیار خوبی قرار دارد و می‌تواند به جایگاه کنونی سولانا و دیگر شبکه‌های موفق این حوزه برسد.

چشم‌انداز کاردانو در سال ۲۰۲۲

به گزارش کارآفرین نیوز، پروژه کاردانو در سال ۲۰۱۵ توسط چارلز هاسکینسون معرفی شد. نکته جالب در خصوص هاسکینسون این بوده که وی بنیان‌گذاران اصلی اتریوم نیز محسوب می شود که به دلیل به دلیل ماهیت اثبات کار بودن این رمزارز از آن جدا شد.

منظور از روش اثبات کار این است که برای تایید تراکنش‌ها و امنیت شبکه بلاک‌چین رمزارز، باید ماینرها از طریق مصرف برق شروع به حل کدهای رمزنگاری کنند که به استخراج رمزارز معروف است و به آن روش اثبات کار گفته می‌شود.

کاردانو

هاسکینسون یکی از برنامه‌نویسان و محققان بسیار باسابقه در زمینه ارزهای رمزنگاری شده و کدنویسی است. به عقیده او، از آنجایی که مشکلات زیست‌محیطی و مصرف بالای انرژی که توسط ماینرها برای تولید بیت‌کوین و اتریوم ایجاد می‌شود در کاردانو وجود ندارد و امنیت و تایید تراکنش‌ها بر اساس میزان دارایی قفل شده افراد در شبکه بلاک‌چین کاردانو بوده، این ارز قادر است در آینده جایگاه اتریوم را از ان خود کرد.

جالب اینجاست که دوشنبه هفته گذشته، برای اولین بار حجم تراکنش های کاردانو از اتریوم بیشتر شد. براساس داده‌های پلتفرم تحلیلی مساری (Messari)، کاردانو ($ADA) از نظر حجم تراکنش در ۲۴ ساعت گذشته (۷.۰۲ میلیارد دلار) از اتریوم ($ETH) (۵.۴۱ میلیارد دلار) جلوتر است.

در خصوص این رمزارز باید گفت که در سال ۲۰۱۷ عرضه اولیه کاردانو آغاز شد که حدود ۶۳ ملیون دلار سرمایه جمع آوری شد. براساس داده کوین مارکت، کاردانو تا به امروز بیش از یک هزار و ۲۹۵ درصد رشد قیمت داشته است. در حال حاضر کاردانو با ارزش بازاری ۳۷ میلیارد دلار در رتبه ۶ بازار قرار دارد.

قیمت کاردانو پس رسیدن به اوج ۳ دلار و ۱۰ سنت در اوایل سپتامبر (شهریور)، به‌سرعت کاهش یافت. از آن زمان تاکنون، این ارز دیجیتال بیش از ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. با این وجود این رمزارز در هفته گذشته با یک جهش فوق العاده به قیمت ۱ دلار و ۶۲۴ سنت رسید.

نکته دیگر در خصوص کاردانو به هدف شکل گیری آن مربوط می شود. کاردانو با این چشم‌انداز به وجود آمد که علاوه بر حل مشکل سرعت و مقیاس‌پذیری اتریوم و بیت‌کوین، بتواند از روشی برای تامین امنیت و تایید تراکنش‌های خود استفاده کند که اتلاف انرژی و مسائل زیست‌محیطی ایجاد نشود؛ لذا پروژه کاردانو شروع به ایجاد بلاک‌چین مخصوص به خود کرد.

داده‌های بازار نشان می‌دهد که در حال حاضر قیمت کاردانو یک دلار و ۱۱۹ سنت بوده که در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵.۲۵ درصد افزایش و در ۷ هفت روز گذشته حدود ۱۸.۸۱ درصد کاهش یافته است

کاردانو

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =