معاون بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد جزییات جدید از نحوه پرداخت وام‌های ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی شاغلان و بازنشستگان را از امروز اعلام کرد.

جزییات جدید از نحوه پرداخت وام‌های ۵۰ و ۱۰۰ میلیونی

به گزارش کارآفرین نیوز، سیدعباس حسینی معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی با تشریح جزییات آغاز پرداخت تسهیلات بانکی زیر ۱۰۰ میلیون تومان از امروز سوم بهمن ماه ۱۴۰۰، با اشاره به جلسه اخیر مدیران شبکه بانکی کشور و تاکید رئیس جمهوری بر آسان سازی پرداخت تسهیلات بانکی، گفت: در چهارشنبه هفته گذشته با مدیران عامل بانک های تابعه وزارت اقتصاد جلسه برگزار کردیم و محورهای مدنظر رئیس جمهوری بررسی شد.

معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد اظهارداشت: امروز در مرحله اول، شرایط اخذ وام برای تسهیلات خُرد جهت شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران دستگاه های اجرایی که از شعب بانک های ذیربط خود حقوق دریافت می کنند و رتبه اعتباری آنها B ، A و C است را از همین امروز که بخشنامه ها توسط بانک های عامل به سراسر کشور ابلاغ می شود، تا ۵۰ میلیون تومان این گروه از کارکنان بدون ضامن و تنها با نامه کسر از حقوق امکان دریافت تسهیلات دارند. همچنین برای وام های تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز با اخذ یک ضامن، کسر از حقوق و چک و یا سفته بر اساس تقاضای متقاضیان، امکان پرداخت تسهیلات فراهم شده است.

حسینی ادامه داد: ارائه تسهیلات با توجه به نظام رتبه بندی اعلام شده فراهم شده و برای سایر کارکنان بخش های خصوصی که در گروه اول ما قرار ندارند، ولی باز از همان بانک ها حقوق دریافت می کنند مانند شرکت های خصوصی کوچک نیز با کسر از حقوق، سفته و یا چک و یک ضامن تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون تومان قابل پرداخت است. قبل از این تا دو و سه ضامن نیز گرفته می شد.

وی خاطرنشان کرد: در بخشنامه ابلاغی به بانک ها عنوان شده که چنانچه بانک های عامل برای مشتریان خود شرایط آسان تری بر اساس چیزی که ابلاغ شده اعمال می کنند، آن شرایط نیز قابل انجام است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.