مدیرعامل بیمه تعاون از پرداخت خسارت تعطیلی واحدهای صنفی دارای بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از پاندمی خبر داد و گفت: این بیمه نامه در آسیا فقط در ایران ارایه می شود.

اصناف دارای بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از کرونا خسارت می گیرند

به گزارش کارآفرین نیوز از  بیمه تعاون، یونس مظلومی با اشاره به اینکه بیمه توقف کسب و کار ناشی از پاندمی پس از مطالعات گسترده بین المللی در اردیبهشت ۱۳۹۹ طراحی و در شهریورماه موفق به اخذ مجوزهای لازم از سوی بیمه مرکزی شده و به صورت انحصاری در اختیار بیمه تعاون قرار دارد،  افزود: بیمه‌نامه توقف کسب‌وکار ناشی از پاندمی تنها در چهار کشور ارائه می‌شود و باعث افتخار است که بیمه تعاون در کشور جمهوری اسلامی ایران، تنها ارائه‌کننده این بیمه‌نامه در سطح قاره آسیا است.
مظلومی با اشاره به ساختار بیمه نامه توقف کسب و کار گفت: این بیمه نامه یکی از مهم‌ترین اقدامات در نظام اقتصادی برای کاهش ریسک کاهش درآمد بنگاه‌های اقتصادی در دوران شیوع کرونا و تعطیلی این واحدها محسوب شده و در گروه بیمه‌های پارامتریک قرار دارد که برای نخستین بار توسط بیمه تعاون ارائه شده و بر اساس ساختار آن، دیگر نیازی به بازدید از محل و… نیست و به محض آگاهی از خسارت، فرآیند پرداخت صورت خواهد پذیرفت.
وی اضافه کرد: بر اساس شرایط این بیمه‌نامه، واحدهای صنفی دارای پروانه فعالیت که پیش از اعلام تعطیلی کسب‌ وکارها از سوی ستاد ملی کرونا، بیمه‌نامه توقف کسب‌ وکار ناشی از کرونا را دریافت کرده باشند، با اعلام تعطیلی و تحقق شرایط بیمه‌نامه، حداکثر تا دو ماه از درآمد خود را در قالب پوشش بیمه‌ای از بیمه تعاون دریافت کنند.
مدیرعامل بیمه تعاون با اشاره به استقبال صنوف از بیمه‌نامه توقف کسب‌ وکار ناشی از کرونا گفت: بسیاری از واحدهایی که خود را تحت پوشش این بیمه قرار دادند، از منظر مالی در شرایط ریسک بروز بحران مالی در اثر تعطیلی قرار داشتند و از این منظر اقدام بیمه تعاون توانسته است کمک بزرگی به کسب‌ وکارها در شرایط شیوع کرونا تلقی شود.
 حداقل حق بیمه سالیانه پرداختی در این بیمه ۲۱۰ هزار تومان و حداکثر ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که خسارت روزانه پرداختی ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۲ میلیون تومان را به مدت حداکثر ۶۰ روز پوشش می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =