بانک نوا اسکاشیا؛ از بزرگترین بانک‌های کانادایی محسوب می‌شود و در زمره برترین حامیان استارتاپ‌ها و کارآفرینان کانادایی به شمار می‌آید.

بانک نُوا اسکاشیا؛ مِنتوری در سطح جهانی

بانک نُوا اسکاشیا (Nova Scotia) از جمله بانک هایی است که بسیاری از کارآفرینان و استارتاپ های سایر کشورها نیز علاقه وافر به استفاده از حمایت های مالی و سرمایه گذاری آن دارند. دفتر مرکزی این بانک که به اسکاشیا بانک (Scotiabank) نیز معروف است، در تورنتو واقع است و جزو ۵ بانک بزرگ کانادا رده بندی می شود. سال ها است این بانک در رتبه های زیر ۱۰۰ در فهرست فوربس از ۲۰۰۰ شرکت برتر جهان قرار دارد.

اولین شعبه این بانک در سال ۱۸۳۲ در بندر تجاری هالیفکس در استان نوا اسکاشیا تاسیس شد اما با نزدیک به دو قرن تجربه، در تمام سال ها همگام با فناوری های روز جهان پیش آمده است. در سال های اخیر نیز با افزایش تعداد استارتاپ ها و کسب و کارهای تکنولوژی محور، این بانک با قدرت تمام، خدمات خود را به روزرسانی کرده است.

ارائه خدمات متفاوت بانکی به کارآفرینان

همانطور که از نام این بانک و منطقه ای که اولین شعبه آن تاسیس شد بر می آید، ‌مشتریان این بانک تا سال ها اسکاتلندی تبارهای مقیم منطقه بودند اما به دلیل تنوع و کثرت خدماتی که این بانک در هر برهه از زمان، به تجّار و کارآفرینان ارائه کرده، توانست در زمره اولین انتخاب های استارتاپ ها و کارآفرینان برتر کانادایی و بین المللی به ویژه استارتاپ های هندی و اروپایی قرار گیرد.

در این بانک، امکان گشایش حساب های گوناگون برای استارتاپ ها در سطوح مختلف رشد وجود دارد؛ حساب هایی که بسته به سطح و سایز استارتاپ و میزان تراکنش های ماهانه یا سالانه، خدمات متفاوتی به کارآفرینان ارائه می دهند.

Nova Scotia

حمایت از ۲۵۰ هزار کارآفرین بین المللی

این بانک از سال ۲۰۱۲ میلادی، با حمایت مالی و سرمایه گذاری های کلان از انجمن استارتاپ های کانادا به نام Startup Canada، حُسن نیت خود را به جامعه کارآفرینی دنیا اثبات کرده است. تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار کارآفرین و ۵۰ انجمن تخصصی با حمایت های گسترده این بانک در عرصه کارآفرینی بین الملل پا گرفته اند.

این بانک همچنین برای زنان کارآفرین نیز امکان افتتاح حساب جداگانه ای به نام Initiative ایجاد کرده است که بدون تعصبات جنسیتی، خدمات ویژه ای به آنان ارائه می دهد. این حساب با در نظر گرفتن عوامل ESG تا حد ممکن، انجام بسیاری از اقدامات بانکی را برای استارتاپ ها به ویژه استارتاپ هایی که زنان کارآفرین راه اندازی کرده اند تسهیل کرده است.

عوامل غیراقتصادی موسوم به ESG که کارآفرینان برای ایجاد کسب و کارهای جدید و سرمایه گذاران برای سنجش میزان ریسک سرمایه گذاری به آن توجه می کنند، در بسیاری از کشورها مانع بزرگی بر سر راه کارآفرینان است. این عوامل محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) ممکن است دست اندازهایی در مسیر رشد استارتاپ ها ایجاد کنند یا حتی گاهی موجب تاخیر در استقلال استارتاپ های نوپا شوند.

همچنین این بانک با ایجاد شبکه بانوان کارآفرین به مثابه حلقه واسط میان زنان فعال در عرصه های استارتاپی عمل می کند و زمینه را برای ارتباط استارتاپ های نوپا با کارآفرینان باتجربه یا منتورها (mentors) به ویژه زنان کارآفرین که مدت زیادی از استقلال استارتاپ آنها در دنیای واقعی می گذرد فراهم می سازد.

شاید بتوان این بانک را به عنوان یک منتور (Mentor) به خاطر سپرد که تمام ویژگی های یک منتور واقعی از جمله مدیریت (M)، تشویق (E)، تغذیه (N)، آموزش (T)، احترام متقابل (O) و پاسخ به نیازهای حرفه ای کارآفرینان (R) را به نمایش می گذارد.

Nova Scotia

منتور (mentor)؛ در واقع راه نمای باتجربه ای است که با راهبری حرفه ای و روانی، می تواند به استارتاپ ها کمک کند. وقتی بانکی بین المللی در نقش منتور ظاهر شود یقینا" مشکلات مالی و سرمایه گذاری استارتاپ ها نیز سریعتر تسهیل می شود.

اسپانسر جوایز بین المللی کارآفرینی

این بانک همچنین در راستای حمایت از کارآفرینان برتر ملی و بین المللی، از برگزاری بسیاری از رویدادهای کارآفرینی در سطح دنیا حمایت می کند. از جمله جوایز مهم دنیای کارآفرینی؛ CANIE Awards است.

CANIE Awards؛ رویدادی سالانه در دنیای کارآفرینی و نوآوری است که کارآفرینان برتر بین الملل را انتخاب، معرفی و حمایت می کند. چندین سال است بانک نوا اسکاشیا از اصلی ترین اسپانسرهای این رویداد است.

از جمله رویدادهای دیگر حوزه کارآفرینی که این بانک در آن مشارکت فعال دارد می توان به Startup chats و THRIVE Podcast اشاره کرد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.