دولت در راستای حمایت از اجاره‌نشینان و با هدف کنترل رشد اجاره بها، به ستاد هماهنگی اقتصادی دستور داد سیاست‌های حمایتی جدیدی را تدوین و ارائه کند.

تدوین سیاست‌های ویژه حمایت از اجاره‌نشینان

به گزارش کارآفرین نیوز، آمارها نشان می دهد که به دنبال افزایش قیمت مسکن طی سال های اخیر میزان اجاره نشینی رشد حدودا ۶۰ درصدی داشته و در مقابل توان خرید خانه از مردم سلب شده است.

بانک مرکزی نیز در گزارش تحولات ماهانه اجاره بهای مسکن اعلام کرد بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری در آذرماه سال ۱۴۰۰ نشان دهنده رشد به ترتیب معادل ۵۱.۲ و ۵۴.۲ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

بر همین اساس، دولت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی که یکشنبه شب (۳ بهمن ماه) به ریاست سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری برگزار شد، گزارش مرکز آمار ایران در مورد تورم دی ماه و اجاره مسکن در سبد هزینه خانوار مطرح و پس از بررسی مقرر شد ستاد هماهنگی اقتصادی، سیاست حمایتی در این زمینه را با هدف کنترل رشد اجاره بها و حمایت از اجاره‌نشینان تدوین و ارائه کند.

در این جلسه گزارشی از وضعیت رشد نقدینگی و عملکرد بانک‌ها ارائه شد و رئیس جمهوری دستور داد بانک مرکزی سیاست‌های لازم برای مدیریت رشد نقدینگی را تدوین و در سریع‌ترین زمان ممکن به ستاد هماهنگی اقتصادی ارائه کند.

در ادامه جلسه این ستاد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وضعیت صندوق های بازنشستگی و مشکلات آنها گزارش داد و مقرر شد به صورت لایحه راهکارهای مربوط به صندوق‌ها و مشکلات به شورای عالی اقتصادی و به مجلس ارائه شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.