رئیس جمهوری در گفتگوی تلویزیونی با مردم، برخی رویکردها و برنامه‌های دولت در زمینه‌هایی مانند ساخت مسکن، ارز ۴۲۰۰ تومانی، حقوق‌ها، بورس و ... را مطرح کرد.

۱۰ نکته اقتصادی رئیس جمهور در گفتگو با مردم

به گزارش کارآفرین نیوز، دکتر سید ابراهیم رئیسی شب گذشته در چهارمین گفتگوی تلویزیونی خود با مردم، نکات مهمی را در مباحث اقتصادی با مردم مطرح کرد که برخی از آنها به شرح زیر است:

- ظرفیت تجاری ایران و روسیه آن چیزی نیست که امروز شاهد آن هستیم و تجارت بیش از ۳ میلیارد دلاری، می تواند به ۱۰ میلیارد دلار برسد.

- اجمالا بگویم که بانک‌ها باید ۳ کار را تاکنون دنبال می‌کردند؛ یکی نقش‌ در رشد اقتصادی کشور، مسئله دوم خدمت به مردم که اعطای تسهیلات بخشی از آن است و سوم سود خود بانک‌ها است.

-وعده دادیم که در طول ۴ سال، ۴ میلیون مسکن بسازیم که نیاز کشور و قانون است.

-قرار نیست هر کسی برای خود تصمیم بگیرد و اینکه برخی دستگاه ها به فروش اموال مازاد دولت، تن ندهند.

رییس جمهور

-طی سال های گذشته تورم بی نظیر حدود ۵۰ سال گذشته را داشتیم، اما در حال حاضر طبق گزارش های مرکز آمار و بانک مرکزی، دولت در مهار تورم موفق شده است.

-چرا برخی با وجود درآمدهای نجومی، باید فرار مالیاتی داشته باشند و از آنسو کارمندان قبل از دریافت حقوق، مالیات شان پرداخت شود.

-در بودجه ۱۴۰۱ به نحوی برنامه ریزی شده که کسری نداشته باشیم و استقراض از بانک مرکزی اتفاق نیفتد.

-حل مسئله ارز ۴۲۰۰ تومانی که باعث ایجاد رانت و فساد شده، نباید با غافلگیری و ایجاد شوک در جامعه باشد و من با این روش ها مخالفم.

-مردم با تبلیغات عده زیادی سهام خریدند و مسئله بورس از ابتدا از نگرانی های من بود و در این زمینه تصمیماتی گرفته شد که وزیر اقتصاد اعلام خواهد کرد.

-به دلیل تورم، حقوق و مزایا و مستمری ها به هیچ عنوان کفاف زندگی را نمی دهد و از اینرو، کارگران، کارمندان و بسیاری از اقشار با مشکل مواجه هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =