مشاغل در گذر زمان تغییر می کنند و تغییرات مشاغل به صورت دائمی، باعث شده که برخی مشاغل از رونق بیفتند و در عوض، برخی دیگر رونق بگیرند، ایجاد مشاغل نوظهور برای رفع نیازهای جامعه، فرصتی را فراهم می‌کند تا افرادی که زودتر از سایرین به این مشاغل می‌رسند، درآمدهای مناسبی داشته باشند و در بازار، پیشرو شوند.

چه مشاغلی در آینده رونق خواهند گرفت؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ در گزارش های پیشین (اینجا و اینجا) به ۲۰ مورد از مشاغل جدید و آینده دار پرداخته شد، اکنون نیز به ۱۰ مورد از مشاغل نوظهوری که در آینده بیشتر از آنها خواهید شنید و چه بسا خود شما در این حرفه ها مشغول به کار شوید، پرداخته می شود.


تور لیدر واقعیت افزوده

متاورس و واقعیت افزوده به زودی دنیا را دچار دگرگونی بزرگی می کند. به غیر از استفاده های علمی و رفاهی از این تکنولوژی، یقینا استفاده سرگرمی و تفریح از آن نیز جذاب خواهد بود و طرفداران زیادی خواهد داشت.

شما اگر به نویسندگی علاقه دارید و می توانید با خلق داستان، دیگران را به سفر ببرید یقینا می توانید تور لیدر موفقی در دنیای متاورس باشید و با ساختن یک سفر واقعیت افزوده، مردم را به هیجان وادار کنید درست مانند کاری که نویسندگان در گذشته انجام می دادند.

نوشتن و طراحی داستان های شخصی سازی شده در دنیای متاورس چنان جذاب خواهد بود که نویسندگان امروز می توانند در آینده، از جذاب ترین مشاغل را داشته باشند.


مهندسی داده‌های پرت

یقینا می دانید که همین زباله ای را که ما دور می ریزیم به عنوان طلای کثیف می شناسند که با بازیافت آن، درآمدهای سرشار به دست می آورند.

در آینده نیز همین اتفاق در مورد داده ها خواهد افتاد و همین داده های بی فایده، دوباره مورد استفاده قرار می گیرند تا جایی که استفاده از داده های گذشته، به عنوان یک شغل شناخته خواهد شد که نیاز به تخصص ویژه دارد.

ماشین لرنینگ در آینده نقش بیشتری در کسب و کارها خواهد داشت و در مهندسی داده های پرت مورد استفاده قرار خواهد گرفت زیرا مهندس داده های پرت با شناسایی آنها، از این داده ها در الگوریتم های ماشین لرنینگ استفاده می کند.

مربیان امور مالی


مربیان امور مالی

در گذشته نه چندان دور، کافی بود که شما بخشی از درآمد خود را به داخل قلک بیندازید تا پس انداز کرده باشید بالاخص اینکه با تورم پایین، ارزش پول کاهش نمی یافت.

با وجود تورم از یکسو و تکثر بازارهای مختلف از سوی دیگر، پس انداز کردن جای خود را به سرمایه گذاری داد اما همین سرمایه گذاری نیز به سواد و اطلاعات کافی نیاز دارد.

اما در آینده، کار برای سرمایه گذاری و رتق و فتق امور مالی دشوارتر خواهد شد چون با وجود منسوخ شدن پول نقد، افزایش ارزش ارزهای الکترونیکی و رمزارزها و ابهام و پیچیدگی بیشتر در بازارهای مختلف، مدیریت پول دشوارتر خواهد شد بطوریکه احتمال ضرر و زیان افزایش خواهد یافت.

با این وصف، مشاغل جدیدی برای رفع این نیاز ایجاد خواهد شد که می توان آنها را مربیان امور مالی خواند تا مردم بتوانند با کمک آنها معادلات مالی دیجیتالی خود را مدیریت نمایند و به بهترین شکل از پول خود استفاده کنند. شاید این مربی امور مالی، در آینده شما باشید.


افسر کنترل رفتار

با شفافیت بیشتر در رفتار شرکت ها، آنها مجبورند هر چه بیشتر بر روی اعتماد مشتریان خود کار کنند و به آن اهمیت دهند. این اعتماد در شرایطی ایجاد می شود که شرکت ها بتوانند صداقت و اصول اخلاقی را رعایت کنند.

بر این اساس، در شرکت ها افسر کنترل رفتار ایجاد خواهد شد تا این افسران از رعایت اصول اخلاقی در شرکت مطمئن شوند و زمینه جلب اعتماد مشتریان را فراهم کنند.

در واقع این افراد مسئول کنترل رفتاری شرکت هستند و در هر مرحله، رفتار شرکت را با اصول اخلاقی و صداقت و درستی تطبیق می دهند.

هوش مصنوعی


مدیر توسعه تجارت هوش مصنوعی

هوش مصنوعی سمت و سوی جهان را تغییر خواهد داد، اما هر کاری را که بتواند انجام دهد هوش مصنوعی از انجام دادن یک کار عاجز است، فروش خود.

هوش مصنوعی طبعا نمی تواند خود را بفروشد و برای خود، بازارسازی نماید بنابراین به کسانی نیاز دارد که مشتریان خوبی برای آنها پیدا کند، به این ترتیب است که به مدیر توسعه تجارت هوش مصنوعی نیاز دارد.

شاید شما امروز ویزیتور یا فروشنده خوبی هستید، اما خوب است مهارت تان را برای فروش هوش مصنوعی هم امتحان کنید!


تحلیل گر کوانتومی ماشین لرنینگ

تنها تا سه سال دیگر سرمایه گذاری بر روی محاسبات کوانتومی به ۶ میلیارد دلار خواهد رسید پس از آن ماشین لرنینگ و اطلاعات کوانتومی ادغام خواهند شد که خود این کار، دشوار خواهد بود.

برای انجام این کار و ادغام این دو، به تحلیل گر کوانتومی ماشین لرنینگ نیاز است تا با این ترکیب، راهکارهای بهتری برای زندگی در دنیای انسان ها یافته شود و سیستمی ایجاد شود که بتواند از داده ها بهتر و بهتر استفاده کند.

ربات


ناظر مشارکت انسان و ربات

اگر تردید دارید که در آینده کاربرد ربات ها بیشتر خواهد شد باید بگوییم که این تردید شما بیهوده است و در آینده با افزایش تعداد ربات ها، کاربرد آنها نیز افزایش خواهد یافت.

اما با افزایش ربات ها، رابطه میان آنها و انسان ها چگونه خواهد بود و چگونه با یکدیگر همکاری خواهند داشت؟ و از آن بالاتر، این همکاری بر اساس کدام نقاط قوت هر کدام خواهد بود؟

ناظر مشارکت انسان و ربات از جمله مشاغلی است که برای رفع نیازهای آینده ایجاد خواهد شد، این مدیر سعی خواهد کرد که با شناخت جامع ربات و انسان، بهترین گروه کاری را از آنها ایجاد کند تا با یک سیستم تعادلی مناسب، در راستای اهداف شرکت ها عمل نمایند و توانایی های خود را بکار بگیرند که تنها در صورت همکاری دقیق میان انسان و ربات اتفاق خواهد افتاد.


کارشناس رفتار تجاری

اگر تا به حال در سر کار خود، مشکلات مختلفی داشته باشید کمی دوام بیاورید شاید کارشناس رفتار تجاری بتواند مشکلات شما را حل کند.

در آینده فناوری های بیومتریک باعث می شود که داده های بیشتری از کنش و واکنش کارکنان برای کارفرمایان خلق شود تا بهتر بتوانند رفتارهای کارکنان را تجزیه و تحلیل نمایند.

کارشناس رفتار تجاری در این مسیر برای کمک به کارفرمایان، با تلفیق تحلیل گر داده ها و روانپزشکی بر مبنای داده های عملکردی، داده های رفتاری و داده های تعامل، استراتژی هایی را تدوین می کند که بتواند باعث افزایش بهره وری و شادی و رفاه کارکنان شود.

هپتیک اینترفیس


طراح هپتیک اینترفیس

اگرچه در آینده دیجیتالی و مملو از تکنولوژی، کامپیوترها و ربات ها دنیا را فرا خواهند گرفت اما این فراگیری بدون ایجاد پیوند میان انسان و کامپیوتر نخواهد بود.

طراح هپتیک اینترفیس از مشاغل آینده داری است که وظیفه دارد کاری کند انسان از طریق حرکات بدنی و احساسات، با کامپیوتر تعامل داشته باشد.

امروز ابزارهای پوشیدنی و صفحات لمسی برای درک و شناخت احساسات انسان وجود دارد اما طراح هپتیک اینترفیس در آینده ضمن ارتقای آنها، باید بتواند تشخیص دهد که از کدام یک از این ابزارها استفاده نماید تا ارتباط میان انسان و کامپیوتر شکل بگیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =