روند بورس در هفته جاری منفی بود به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص هم وزن به ترتیب بازدهی منفی ۳.۹ و ۵ درصدی را ثبت کردند.

بازدهی منفی ۳.۹ درصدی بورس در هفته جاری

به گزارش کارآفرین نیوز، هفته جاری روند منفی بورس مشهود بود و بورس در آستانه سقوط به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد قرار داشت، با این وجود روز چهارشنبه تحت تاثیر صحبت های مطرح شده توسط رئیس جمهوری، روند بازار سرمایه تغییر کرد و در نهایت شاخص کل بورس در ارتفاع یک میلیون و ۲۲۹ هزار واحد قرار گرفت.

با وجود اینکه شاخص کل اولین روز هفته را با صعود شروع کرد اما در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه روند منفی بر بازار سرمایه حکمفرما بود. این شاخص در مجموع نسبت به هفته گذشته، ۴۶ هزار و ۸۳۲ واحد کاهش داشت.

شاخص کل با معیار هم وزن در چهارروز ابتدایی هفته نزولی و تنها در روز چهارشنبه صعودی بود. این شاخص در نهایت کار خود را با در ارتفاع ۳۱۸ هزار و ۷۵۸ واحد قرار گرفت که نسبت به هفته گذشته ۱۶ هزار و ۸۷۹ واحد افت داشته است.

شاخص فرابورس نیز در روزهای ابتدایی هفته نزولی و در آخرین روز کاری هفته مثبت بود. این شاخص نسبت به هفته گذشته ۶۰۷ واحد افت داشت و درنهایت در ارتفاع ۱۷ هزار و ۳۵ واحد قرار گرفت.

بازار در هفته جاری حکایت از این داشت که بازار سرمایه همچنان در بی اعتمادی است و در صورتی که این بی اعتماد مرتفع نشود روند نزولی همچنان در بازار حکمفرما خواهد بود.

از سوی دیگر اگر تصمیمات جدید دولت در اصلاح لایحه بودجه و ابلاغ نامه روزهای اخیر معاون اول رئیس جمهور در جهت حمایت از بازار سرمایه به صورت کامل اجرا و پیاده سازی شود، می توان انتظار روند صعودی بازار را داشت. البته این روند صعودی با شیب ملایم خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =