به رغم عدم تایید سازمان جهانی بهداشت (WHo)، پکن همچنان بر احتمال انتقال ویروس کووید از طریق زنجیره سرد تاکید دارد.

تداوم پیامدهای اقتصادی سیاست کووید صفر در چین

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رویترز، بسیاری از مدیران صنعت زنجیره سرد در چین به اتهام اِهمال در رعایت استانداردهای فرایند پیشگیری از شیوع مجدد کووید - ۱۹ احضار شده اند.

بررسی های تیم تحقیق زنجیره سرد در چین به پایان رسید و بسیاری از مدیران، مقامات و صاحبان این صنعت، به دلیل اهمال در رعایت استانداردهای زنجیره سرد کووید در مظان اتهام قرار گرفتند.

کمیسیون مرکزی بازرسی و نظارت چین (CCDI)، مقامات مدیریتی و نظارتی بسیاری را به اتهام اهمال و سهل انگاری در نظارت بر رعایت و حفظ استانداردهای زنجیره سرد کووید احضار و بازجویی کرده است.

اتهام برخی از مقامات پارک صنعتی جنوب غربی پکن، مدیریت ناکارآمد و نظارت ضعیف بر رعایت استانداردهای زنجیره سرد اعلام شده است که می تواند در شیوع مجدد اپیدمی موثر بوده باشد.

در بیانیه این کمیسیون (CCDI) که ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۰ بهمن) منتشر شد، به اخراج یا دستگیری برخی از این مقامات و احتمال محاکمه در دادگاه کیفری اشاره شده است.

پس از آنکه در اوایل ماه جاری میلادی اعلام شد احتمال دارد برخی موارد ابتلا با صنعت زنجیره سرد مرتبط باشد، پکن اعلام کرد نظارت بر مراحل تولید صنعتی را تشدید خواهد کرد.

چین از معدود کشورهایی است که بر احتمال انتقال ویروس از طریق واردات زنجیره سرد مانند گوشت و ماهی منجمد تاکید دارد. گرچه سازمان جهانی بهداشت (WHO)، ریسک این اتفاق را کم اهمیت می شمرد.

به نظر می رسد با وجود تداوم پیامدهای گوناگون اِعمال استراتژی های سیاست کووید صفر، پکن همچنان بر تصمیم خود استوار است.

گوشت و مرغ چین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.