آمارها حکایت از این دراد که در هشت ماه نخست سال جاریُ بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور مجموعاً ۶/۵۳۹/۱۵۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده‌اند، که حکایت از سهم ۳۷ درصدی این بانک‌ها دارد.

۳۷ درصد کل تسهیلات در بانک‌های خصوصی پرداخت شد

به گزارش کارآفرین نیوز، میزان تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی به بخش های مختلف اقتصادی کشور در هشت ماه سال ۱۴۰۰ اعلام شد. میزان تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در ماه های شهریور، مهر و آبان در شش گروه شامل کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و بخش متفرقه ۳/۳۷۸/۱۲۲ میلیارد ریال بوده که نسبت به ۵ ماه نخست سال جاری ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

از سوی دیگر تسهیلات پرداختی در قالب تامین سرمایه در گردش به بخش‌های اقتصادی طی هشت ماهه سال جاری بالغ بر ۴/۴۹۰/۷۰۱ میلیارد ریال معادل ۶۹ درصد از کل تسهیلات پرداختی بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی بوده است.

همچنین در راستای حمایت بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی از کارآفرینان و تولیدکنندگان از مجموع ۱/۷۹۵/۷۱۸ میلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۷۹ درصد آن (مبلغ ۱/۴۱۴/۶۷۶ میلیارد ریال) صرفا به منظور تامین سرمایه در گردش این مراکز پرداخت شده است.

در بخش خدمات نیز، بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی مبلغ ۳/۳۶۰/۰۴۱ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده اند که ۵۱ درصد از کل تسهیلات اعطایی توسط بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی را شامل می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.