پولکادات به عنوان دهمین ارز برتر توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم به منظور رفع مشکلات اتریوم در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شده است.

"پولکادات" دهمین رمزارز برتر بازار

به گزارش کارآفرین نیوز، در روزهایی که بهای بیت کوین و آلت کوین های باارزش روند نزولی دارند، سرمایه گذاران به دنبال فرصت های عالی برای خرید رمزارز های قوی هستند که مناسب این شرایط باشد.

در این سلسله گزارشات برخی از توکن هایی که در شرایط اصلاح بازار، روند رو به رشد داشته اند را بررسی خواهیم کرد. البته ذکر این نکته ضروری است که هدف از معرفی این آلت کوین ها پیشنهاد برای خرید آنها نبوده و افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه باید خود براساس اطلاعات شرایط بازار را در نظر بگیرند.

پولکادات

DOT یا پولکادات توکنی بوده که با هدف تسهیل انتقال بین‌ زنجیره‌ای هر نوع داده یا دارایی بین چند شبکه بلاک‌چین شکل گرفته است.

Polkadot یک پروتکل چند زنجیره ای چند تکه است که در حال حاضر با رشد ۳.۹۴ درصدی نسبت به روز گذشته، ۲۰ دلار و ۱۳ سنت معامله می شود.

پولکادات

بررسی داده های کوین مارکت حکایت از این دارد که از زمان تاسیس تا به امروز DOT بیش از ۳۵۷ درصد رشد قیمت داشته است.

این توکن در حال حاضر با ارزش بازار ۱۹.۸۱۱ میلیارد دلار، دهمین ارز از لحاظ حجم معاملات شناخته می شود. همچنین حجم معاملات روزانه آن بیش از یک هزار و ۱۶۷ میلیون دلار است.

بررسی دقیق داده کوین مارکت نشان می دهد که در آبان ماه سال جاری، قیمت آن به ۵۴ دلار و ۵۹ سنت رسیده بود که بیشترین قیمت ثبت شده برای پولکادات بوده است.

پولکادات توسط گاوین وود توسعه‌دهنده معروف بلاک‌چین راه‌اندازی شد. گاوین وود چهره شناخته شده دنیای رمزارز، از بنیان‌گذاران و توسعه دهندگان اصلی اتریوم بود. مهارت او به حدی بود که اتریوم دارای زبان برنامه‌نویسی قدرتمند Solidity بوده که توسط گاوین وود ایجاد شده است.

اوایل سال ۲۰۱۶ گاوین وود تصمیم می‌گیرد که از پروژه اتریوم خارج و رویای خود را به واقعیت تبدیل کند. او در میانه‌های سال ۲۰۱۶ به دلیل تسلط بر نقاط ضعف اتریوم یعنی مقیاس‌پذیری و ساختارهای عملیاتی، اولین نسخه وایت پیپر Polkadot را ارائه کرد.

نکته جالب در خصوص این توکن به حمایت‌های مالی شرکت‌های Parity و Web۳ Foundation مربوط می‌شود. این شرکت‌ها به‌عنوان معیارهایی در جهان اتریوم شناخته می‌شوند و سرمایه‌گذاری آنها تاثیر بسزایی در موفقیت پروژه گاوین وود داشت.

پولکادات

زنجیره‌ای از انتقال و پردازش داده‌ها، عملیات مستقل ایجاد زنجیره‌های خود، مقیاس‌پذیری، عدم نیاز به انجام هاردفورک برای ارتقای شبکه، مدیریت غیرمتمرکز و شفاف و قابلیت ارتباط میان زنجیره‌ای و تعامل‌پذیری از مهم‌ترین مزایای پولکادات است که در بلاک‌چین‌های نسل اول و دوم مشاهده نمی‌شود.

داده های تردینگ‌ویو حکایت از این دارد که از اوایل آبان ماه، ارزش این ارز در حال کاهش است. به عقیده کارشناسان عملکرد ضعیف این ارز در گروه پروژه های لایه یک (رقیبان اصلی پولکادات) علت این ریزش بوده است. از سوی دیگر عدم وجود یک پل کارآمد بین پولکادات و اتریوم نیز تاثیر بسیار بالایی در کاهش ارزش این توکن داشته است.

البته از اواسط دی ماه،پاراچین پولکادات با نام مون بیم راه اندازی شده است تا پلی بین این ارز و اتریوم فراهم شود. راه اندازی رسمی سایر پاراچین ها، این پتانسیل را در پولکادات ایجاد می کند که با افزایش تقاضا و قیمت مواجه شود.

پاراچین‌ها یک بلاک چین سفارشی و ویژه پروژه است که در شبکه‌های Polkadot (DOT) و Kusama (KSM) ادغام شده است.

صرافی های بایننس، کوین بیس پرو، زب بیت، هیوبی گلوبال، یونی سواپ، بای وای، کوکوین، هات بیت و کوین اکس از مشهورترین صرافی های بازار هستند که پولکادات را در فهرست خود لیست نموده اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.