مهلت ثبت نام متقاضیان مجرد در طرح نهضت ملی مسکن ۲۰ بهمن ماه به اتمام می‌رسد.

مهلت یک هفته‌ای ثبت‌نام مجردها در طرح ملی مسکن

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت نام مردان مجرد ۲۳ تا ۴۴ ساله (با شرط تاهل در زمان تحویل) و زنان بالای ۳۵ سال در طرح نهضت ملی مسکن از ۲۰ دی ماه آغاز شده و تا ۲۰ بهمن ماه ادامه دارد.

بر این مبنا، فقط یک هفته تا پایان این مهلت ثبت نام مجردان در سامانه این طرح به نشانی https://saman.mrud.ir باقی مانده است.

بررسی ها نشان می دهد، هنوز آمار رسمی از تعداد کل متقاضیان مجردی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند اعلام نشده با این حال خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اخیرا در این باره اظهار کرد: در مرحله نخست ثبت نام نهضت ملی مسکن که مجردها اجازه ثبت نام نداشتند حدود ۴۷۲ هزار نفر ثبت نام کردند و پس از مجاز شدن مجرها برای ثبت نام، ۷۰ هزار نفر مجرد متقاضی نیز در این سامانه مسکن ثبت نام کردند.

ناگفته نماند که بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام مردان مجرد متقاضی در طرح های حمایتی تامین مسکن در راستای حمایت و تسهیل در ازدواج جوانان صورت می گیرد.

نداشتن سابقه مالکیت مسکن و یا زمین با کاربری مسکونی بر اساس ضوابط ابلاغی وزارت راه و شهرسازی، عدم استفاده از امکانات و تسهیلات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن از تاریخ اول فروردین ۱۳۵۷ (شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی)، از جمله شرایط عمومی ثبت نام اولیه متقاضیان در این طرح است.

دارا بودن سابقه سکونت در شهر محل تقاضا و ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر تحویل عقدنامه ازدواج رسمی قبل از انعقاد قرارداد واگذاری واحد مسکونی از دیگر شرایط ثبت نام متقاضیان مجرد در نهضت ملی مسکن است.

در زمان انعقاد قرارداد، اگر متقاضی مرد مجرد عقدنامه رسمی را ارائه نکند ثبت نام او ملغی و کل سهم آورده پرداختی پس از جایگزین نمودن متقاضی جدید با اولویت متقاضی متاهل عینا به ایشان مسترد می شود.

گفتنی است، در قالب طرح نهضت ملی مسکن قرار است دولت طی چهار سال اقدام به ایجاد چهار میلیون مسکن کند و پیش بینی وزارت راه و شهرسازی برای تحویل واحدهای مسکونی حداقل یک سال و نیم تا ۲ سال است.

همچنین، بر اساس اعلام مدیرعامل بانک مسکن تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن ۶ هزار و ۲۴۳ میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان و ۹۴۸ میلیارد تومان از محل تسهیلات به حساب سازندگان پرداخت شده است.

مسکن ملی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =