وزیر امور اقتصادی و دارایی از واریز سود سهام عدالت سال ۹۹ تا پیش از پایان سال خبر داد و گفت: برآورد دبیرخانه شورای عالی بورس در خصوص سود دارندگان سبدهای ۵۳۲ هزار تومانی، ۵۵۰ هزار تومان به ازای هر کدام از دارندگان است.

مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی پس از نشست شورای عالی بورس گفت: مهم ترین مصوبه نشست امروز مربوط به پرداخت سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹ بود.

با وجود برگزاری مجامع عمده شرکت های عضو سهام عدالت در نیمه اول سال ۱۴۰۰، تاکنون سودِ دارندگان مستقیم و غیر مستقیم سهام آنها تاکنون پرداخت نشده بود که در این جلسه مقرر شد، با تعامل میان شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و کانون‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت، به سرعت و تا قبل از پایان اسفند ماه امسال، سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹ افراد پرداخت شود.

به گفته خاندوزی، برای سهامدارانی که مبلغ یک میلیون تومان سهام خود را در موقع مقرر تکمیل کرده بودند، مبلغ سود دو برابر دارندگان سبدهای ۵۳۲ هزار تومانی است و در حدود همان یک میلیون تومان خواهد بود.

وزیر اقتصاد در انتها از واگذاری اختیارات مدیریتی شرکت های سهام عدالت به مردم خبر داد و گفت: در جلسه امروز مقرر شد، حتماً در کارگروه، نظر کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت لحاظ شود و امیدواریم از تاریخ سی و یکم تیر ماه سال ۱۴۰۱ به بعد، اختیارات مدیریتی شرکت های سهام عدالت نیز به شکل خیلی کامل تری، به مردم واگذار شود تا واقعاً به سمت یک اقتصاد با مشارکتِ ظرفیت های مردمی حرکت کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =