مجموع کارت‌های بانکی تراکنش‌دار در شبکه پرداخت کشور طی دی ماه سال جاری با یک میلیون کاهش، به ۱۲۳ میلیون و ۱۴۶ هزار کارت رسید که ۱۱۷ میلیون و ۱۷۱ هزار مورد آن، کارت برداشت بوده است.

تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار به ۱۲۳.۱ میلیون رسید

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی جدیدترین آمارهای مربوط به کارت های تراکنش دار در شبکه پرداخت کشور در دی ماه سال جاری نشان می دهد که در این ماه تعداد کل کارت های دارای تراکنش با یک میلیون و ۲۰ هزار کارت کمتر نسبت به آذر ماه امسال، به ۱۲۳ میلیون و ۱۴۶ هزار کارت رسید، در حالی که تعداد کارت های تراکنش دار در آذر ماه سال جاری، ۱۲۴ میلیون و ۱۶۶ هزار کارت بوده است.

بر پایه این گزارش، بیشترین تعداد کارت های تراکنش دار در شبکه پرداخت کشور مربوط به کارت های برداشت است که در دی ماه سال جاری، تعداد آن ۱۱۷ میلیون و ۱۷۱ هزار کارت بانکی بوده است. به بیان دیگر، مجموعا ۹۵.۱۵ درصد از کل کارت های موجود در شبکه پرداخت کشور، تا دی ماه امسال کارت برداشت بوده است.

طبق آماری که شرکت شاپرک منتشر کرده، ۵ میلیون و ۵۲۳ هزار کارت بانکی نیز در دی ماه سال جاری، کارت هدیه و بن کارت بوده که نسبت به ۵ میلیون و ۷۳۲ هزار کارت فعال در این بخش طی آذرماه، ۳.۶۵ درصد کاهش اتفاق افتاده است.

همچنین در دی ماه سال ۱۴۰۰ تعداد ۴۵۱ هزار کارت اعتباری دارای تراکنش بوده که در این بخش نیز به نسبت تراکنش ۴۶۳ هزار کارت اعتباری در آذر ماه، ۲.۶۰ درصد کاهش به ثبت رسیده است.

آمار کارت های بانکی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =