معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد اظهار داشت: مصوبه مربوط به پرداخت تسهیلات خُرد با اعتبارسنجی و حذف ضامن در آن به این معنا نیست که همه آحاد جامعه می‌توانند از امروز برای گرفتن وام به بانک مراجعه کنند.

جدیدترین خبر درباره وام بدون ضامن

به گزارش کارآفرین نیوز، سید عباس حسینی در خصوص مصوبه حذف ضامن از تسهیلات گفت: مصوبه وزارت اقتصاد به معنای جایگزینی سیستم اعتبار سنجی به جای اخذ ضامن برای افراد "واجدشرایط" است و شامل همه نمی‌شود.

وی ادامه داد: وزارت اقتصاد در مصوبه خود به هیچ وجه در خصوص ضوابط بانک‌ها و اینکه به چه کسانی وام بدهند یا خیر؟ صحبت یا دخالت نکرده است.

به گفته حسینی، برداشت و تفسیر برخی مبنی بر اینکه از امروز "همه" افراد جامعه می‌توانند بروند و وام بگیرند، اشتباه است. وی افزود: ما ضوابط پرداخت تسهیلات را تغییر نداده و برای آن بودجه و اعتبار تعیین نکرده ایم؛ البته نباید فراموش کنیم، در حال حاضر و بر طبق مصوبه وزارت اقتصاد، جامعه هدف طرح، در مرحله اول، کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران بخش‌های عمومی، دولتی و خصوصی دریافت کننده حقوق هستند و در مراحل بعد، سایر اقشار جامعه نیز مشمول طرح خواهند شد.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در خصوص دریافت وام توسط کارکنان بخش خصوص نیز گفت: کارکنان سایر شرکت‌های بخش خصوصی از کارگاه ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی کوچک گرفته تا متوسط نیز، چنانچه نزد بانک دریافت کننده حقوق خود، (به تشخیص بانک) دارای رتبه اعتباری A و B باشند، برای دریافت وام ۵۰ میلیون تومانی نیاز به ضامن ندارند و با ارائه نامه کسر از حقوق، همراه اخذ سفته یا چک می‌توانند اقدام کنند.

حسینی در انتها گفت: تعیین رتبه اعتباری افراد و دسته بندی شرکت‌های بخش خصوصی به عنوان بزرگ، کوچک و متوسط صرفاً توسط خود بانک انجام می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.