مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور در ۴ فصل منتهی به پاییز امسال با افزایش به ۴۶.۳ درصد رسید.

نرخ تورم بخش‌های خدماتی افزایش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز، تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل پاییز ١٤٠٠ به ١٠.٠ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١١.١ درصد) ١.١ واحد درصد کاهش دارد.

کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش های اطلاعات و ارتباطات (٦.٣ درصد)، فعالیت‌های بیمه (٦.٧ درصد) و فعالیت‌های حرفه‌ای، علمی و فنی (٦.٨ درصد) است. بیشترین تورم فصلی نیز به ترتیب مربوط به آموزش (٢٢.٥ درصد) و فعالیت های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا (١٦.٩ درصد) است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل پاییز ١٤٠٠ به ٤٥.٨ درصد رسید که ٢ واحـــد درصد در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٤٧.٨ درصد)، کاهش داشته است.

در عین حال، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه‌دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل پاییز ١٤٠٠ نسبت به فصل پاییز ١٣٩٩، ٤٥.٨ درصد افزایش دارد. در بخش‌های خدمات کمترین نرخ به ترتیب مربوط به بخش فعالیت‌های املاک و مستغلات (٢٤.٠ درصد) و اطلاعات و ارتباطات (٢٥.٢ درصد) و بیشترین نرخ به ترتیب مربوط به بخش فعالیت های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا (٨٥.٢ درصد) و فعالیت‌های اداری و خدمات پشتیبانی (٦٢.٦ درصد) می‌باشد.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١٤٠٠ (تورم سالانه) به ٤٦.٣ درصد رسید که ١.٢ واحد درصد نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٤٥.١ درصد)، افزایش نشان می دهد. در فصل مورد بررسی، در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش آبرسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت های تصفیه (٢٠.٥ درصد) و بیشترین آن مربوط به بخش فعالیت های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا (٨٢.٥ درصد) است.

تورم بخش خدمات

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.