Flippening حکایت از تحول بازار رمزارزها و حرکت به‌ سوی صنعت پُر رقابت‌تری دارد، در حالی که Flipping در بازارهای مالی به‌ عنوان یک استراتژی جهت سود بیشتر شناخته می‌شود.

فِلیپینگ یا فِلیپنینگ؟

به گزارش کارآفرین نیوز، در میان معامله گران دارایی‌های مختلف بازار، فِلیپینگ اصطلاح پُر کاربردی است و به خرید یک دارایی و فروش سریع آن معنی می‌شود.

در بازارهای مالی، جهت کسب سود از نوسانات بازار بهره برده می‌شود. به طور مثال تغییر نوسان ارز در ایران در مقطعی ساعت و روزانه بود به‌ گونه‌ای که در طول روز قیمت دلار حتی بیش از ۱۵۰۰ تومان نوسان داشت، در این حال اگر فرد در ابتدای صبح ارز خریداری کرده و سپس آن را در عصر به فروش رسانده باشنده، به اصلاح فلیپینگ کرده است.

در حوزه ارزهای دیجیتالی اما این مفهوم دارای جامعیت بیشتری است. درواقع به دلیل نوسان بسیار بالای ارزهای دیجیتالی، استراتژی فلیپینگ، کارایی بسیار بالایی در کسب سود دارد.

فلیپینگ

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این بوده که این مفهوم با فلیپنینگ تفاوت دارد. فلیپنینگ تحول در بازار رمزارزها بوده که بر اساس آن ارزش آلت‌کوین‌ها بیشتر از بیت‌کوین خواهد شد. در این مفهوم رمزارزی چون اتریوم را شایسته‌تر از بیت‌کوین می‌داند.

به بیان کلی فلیپنینگ، افزایش قدرت آلت‌کوین‌ها در دنیای ارز دیجیتالی تعریف می‌شود. در حال حاضر معیار سنجش قیمت و ارزش دیگر ارزها با بهره‌گیری از بیت‌کوین تعیین می‌شود، اما فلیپینگ اعتقاد دارد روزی بیت‌کوین از سلطه خارج شده و آلت‌کوینی نظیر اتریوم، پادشاه رمزارزها خواهد بود.

فلیپنینگ

رشد سریع اتریوم باعث شده که برخی از تحلیل گران بازار اعتقاد داشته باشند که این رمزارز دارای قابلیت‌های بیشتری نسبت به بیت‌کوین است. همین رشد خیره‌کننده و اعتقاد برخی از افراد، سبب شد تا شاخص فلیپنینگ به وجود آید.

این شاخص به بررسی قیمت بیت‌کوین و اتریوم، حجم بازار و میزان معاملات آن در هر شبکه می‌پردازد و در نهایت با ارائه گزارشی احتمال رخداد فلیپنینگ را منتشر می‌کند.

در حال حاضر، شاخص فلیپنینگ ۴۵.۷ است این بدان معنی بوده که به‌ احتمال ۴۵.۷ درصد اتریوم در آینده جایگزین بیت‌کوین خواهد شد.

تحلیل گران حوزه رمزارز اعتقاد دارند پس از انتشار اتریوم ۲.۰ و ایجاد قراردادهای هوشمند در بستر آن، ارزش بیت‌کوین با رشد بالایی همراه خواهد بود و هر میزان ارزش این دو ارز به یکدیگر نزدیک شود، رقابت در میان ارزهای دیجیتالی شدیدتر خواهد شد.

البته ذکر این نکته ضروری است که احتمال وقوع هرگونه اتفاقی در بازار رمزارز وجود دارد، چه‌ بسا به‌ واسطه عدم فروش بیت‌کوین و کاهش در مقدار استخراج این رمزارز، بیت‌کوین با جهش قیمتی شدیدی روبرو شود و هرگونه احتمالی برای فلیپنینگ به صفر درصد برسد

شاخص فلیپنینگ

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.